Ptasia 20-nowe osiedle

2847

Atal rozpoczął sprzedaż osiedla Ptasia 20. Projekt powstaje na poznańskim Grunwaldzie, przy ul. Ptasiej, w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych. Atutem lokalizacji osiedla jest dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej i jednocześnie wygodna komunikacja z centrum miasta. W czterech budynkach zaprojektowano 288 mieszkań oraz 10 lokali usługowych.

Najnowsza inwestycja Atal zlokalizowana jest przy ul. Ptasiej, w samym sercu dzielnicy Grunwald – jednej z najchętniej wybieranych lokalizacji mieszkaniowych w stolicy Wielkopolski. Na jednoetapowe osiedle Ptasia 20 składają się 4 budynki, w których zaprojektowano 288 mieszkań o zróżnicowanych metrażach – od 41,55 do 89,43 mkw. Klienci mają do wyboru lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe. Niezależnie od układu, do każdego z nich przynależeć będzie ogródek – na parterze – lub balkon – na wyższych kondygnacjach. Z kolei inwestorzy komercyjni będą mogli wybierać spośród 10 lokali usługowych o metrażach od 32,9 do 93,65 mkw., które znajdą się w parterowej kondygnacji budynków. Ponadto zaprojektowano 125 komórek lokatorskich oraz 389 miejsc postojowych w garażu podziemnym i 62 naziemne miejsca parkingowe.

– Atutem osiedla Ptasia 20 jest ciekawy projekt, wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, ale przede wszystkim lokalizacja w jednej z bardziej atrakcyjnych dzielnic miasta – na poznańskim Grunwaldzie. Bliskie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych i rozrywkowych oraz dogodny dostęp do infrastruktury miejskiej sprawiają, że osiedle wpasowuje się w zróżnicowane potrzeby – jest idealnym miejscem do zamieszkania, ale także ciekawą propozycją dla inwestorów komercyjnych. Jesteśmy przekonani, że projekt spotka się z zainteresowaniem nabywców – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal.

Inwestycja Ptasia 20 charakteryzuje się minimalistyczną architekturą. Proste bryły oraz stonowana kolorystyka podkreślą elegancki charakter i sprawią, że budynki idealnie wkomponują się w otoczenie. Utrzymane w białej tonacji elewacje oraz szklane balustrady balkonowe dodadzą zabudowie lekkości, a duże okna doświetlą pomieszczenia. Ptasia 20 zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – niskie progi, szerokie ciągi piesze oraz cichobieżne windy zapewnią sprawne przemieszczanie wewnątrz osiedla.

Na komfort wszystkich mieszkańców wpłynie intuicyjny i energooszczędny system oświetlenia oraz całodobowy monitoring. Architekci zadbali również o otoczenie budynków – zaprojektowano obszary zieleni wraz z chodnikami i ławeczkami.

W zasięgu krótkiego spaceru od osiedla znajduje się Lasek Marceliński, popularne miejsce odpoczynku i rekreacji. Liczne ścieżki pieszo-rowerowe, pobliskie centrum fitness oraz place zabaw dla dzieci pozwolą na aktywne spędzenie wolnego czasu. W niewielkiej odległości od inwestycji mieszczą się ważne obiekty miejskie – Stadion Poznań, gdzie odbywają się imprezy sportowe i kulturalne, Fort VIII czy studyjne kino. Rodziny z dziećmi docenią bliskość placówek oświaty – zarówno przedszkoli, jak i szkół podstawowych. W okolicy znajduje się również przychodnia, centra handlowe, a także sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne.

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to II kwartał 2021 roku. Za projekt osiedla odpowiada biuro projektowe Archymetria.

Źródło:propertynews.pl; autor: housemarket.pl