„Projekt: Inwestor” pierwszy raz w Poznaniu

1092
Projekt Inwestor logo

Projekt Inwestor logo

„Jak inwestować w Poznaniu?” – taki podtytuł będzie miała pierwsza edycja konferencji „Projekt: Inwestor”, która odbędzie się 2 października 2013 r. w stolicy Wielkopolski. Współorganizatorem wydarzenia jest Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa.

Według raportu przygotowanego w 2012 roku przez Urząd Miasta Poznania, we współpracy z firmą doradczą Colliers International, Poznań jest czwartym co do wielkości regionalnym rynkiem biurowym w Polsce, piątym co do wielkości rynkiem handlowym i czwartym co do wielkości rynkiem powierzchni magazynowej. Wśród atutów stolicy Wielkopolski wymienia się doskonałe położenie na mapie Polski i Europy, duży potencjał kapitału ludzkiego czy rozwiniętą sieć połączeń komunikacyjnych. O dalszym rozwoju tych możliwości i ich uwarunkowaniach dyskutować będą uczestnicy konferencji organizowanej przez Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową.
Celem wydarzenia o nazwie „Projekt: Inwestor” jest zaprezentowanie rynku nieruchomości komercyjnych w aglomeracji poznańskiej, jego specyfiki i mechanizmów na nim panujących. Uczestnicy podzielą się swoimi doświadczeniami między innymi w zakresie źródeł finansowania inwestycji, sposobów komercjalizacji budynków, aspektów związanych z uzyskiwaniem decyzji administracyjnych czy zależności pomiędzy jakością architektury a powodzeniem przedsięwzięć inwestycyjnych. W czterech panelach dyskusyjnych (Poznański rynek nieruchomości komercyjnych, Dobra architektura – cenny dodatek czy zbędny koszt?, Finansowanie i inwestowanie w nieruchomości i Analiza sposobów dobrej komercjalizacji) udział wezmą między innymi prof. Ewa Kuryłowicz – wiceprezes zarządu Kuryłowicz & Associates, Tomasz Lisiecki – prezes zarządu Trigranit Development Polska, Waldemar Olbryk – prezes zarządu Skanska Property, Michał Sternicki – dyrektor generalny Aareal Bank AG, Krzysztof Tokarski – prezes zarządu TFI PZU SA i Adam Trybusz – prezes Andersia Property.
Zależy nam na tym, by zaangażować do dyskusji na temat nieruchomości komercyjnych w aglomeracji poznańskiej przedstawicieli najbardziej wpływowych firm i instytucji w Polsce. Konferencja ma być w założeniu płaszczyzną wymiany doświadczeń i sposobem na inspirowanie ciekawych projektów inwestycyjnych – podkreśla Piotr Borowczyk, poznański przedsiębiorca, jeden z organizatorów konferencji.
Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do firm i korporacji, które zainwestowały lub planują realizację inwestycji na poznańskim rynku nieruchomości komercyjnych, firm deweloperskich i budowlanych, architektów, instytucji finansujących, brokerów i wszystkich osób związanych z rynkiem inwestycyjnym.

Konferencja odbędzie się w IBB Andersia Hotel. Więcej informacji na temat spotkania oraz formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie www.projektinwestor.pl.