Poznańska Jesień Mieszkaniowa

1042
targi Poznań wrz. 2015

targi Poznań wrz. 2015

Sytuacja na rynku mieszkaniowym w ostatnim czasie w niczym nie ustępuje tej na mapach pogodowych – jest gorąco. Nowy Adres postanowił jeszcze lekko podnieść temperaturę, wprowadzając na Targach Mieszkań i Domów całą listę nowości. Start odmienionych targów już 12 września, w hali MTP w Poznaniu.

Zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych i tzw. ustawie deweloperskiej oraz zapowiedziana podwyżka obowiązkowego wkładu własnego podnoszą ciśnienie obu zainteresowanym stronom – i kupującym, i deweloperom. Najświeższe raporty pokazują, że znów idziemy na rekord – od czerwca 2014 do czerwca 2015 sprzedano ponad 27 proc. więcej mieszkań niż w rekordowych latach 2007 i 2013! Deweloperzy radzą sobie z wysokim popytem, między innymi dostosowując ofertę do wymagań MdM. Jak wynika z informacji BGK, liczba składanych wniosków o dofinansowanie rośnie – w II kwartale 2015 niemal 20 proc. nabywców nowych mieszkań skorzystało z dofinansowania. Ceny za metr kwadratowy utrzymują się na stabilnym poziomie (z delikatną tendencją wzrostową). W nadchodzącym sezonie możemy spodziewać się pogodnego frontu.
Z tak optymistyczną prognozą Nowy Adres inauguruje jesienną edycję Targów Mieszkań i Domów. Już 12 i 13 września w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się Poznańska Jesień Mieszkaniowa. Swoją ofertę zaprezentuje ponad stu wystawców, poszukujący nowego mieszkania będą więc mieli z czego wybierać. Najnowsze oferty przedstawią między innymi: Family House, Agrobex, Ataner, Echo Investment, Nickel Development i UWI Inwestycje. Obok prezentacji inwestycji mieszkaniowych, na targach będzie można znaleźć także propozycje banków i doradców kredytowych, agencji nieruchomości oraz architektów wnętrz.
Organizatorzy postanowili poszerzyć edukacyjną funkcję targów.
Po wakacyjnej przerwie rynek nieruchomości wyraźnie się rozkręca. Planowane zmiany w ustawodawstwie, kolejne obostrzenia w polityce kredytów hipotecznych – cała ta kumulacja zmiennych powoduje, że człowiek zainteresowany zakupem mieszkania ma wrażenie zagubienia – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający Nowego Adresu.Odpowiadając na sygnały osób odwiedzających nasze targi postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich potrzebie uporządkowania informacji o kredytach, umowach, aktach notarialnych. W tym sezonie zapraszamy do dwóch sal seminaryjnych: Strefy Najmu i Zakupu oraz Strefy Finansowej. Tam eksperci: finansiści, prawnicy, rzeczoznawcy, doradcy rynku mieszkaniowego będą w przystępny sposób przeprowadzać przez cały proces pozyskiwania kredytu hipotecznego, zakupu mieszkania, podpisywania umowy. Przebudowujemy formułę targów tak, by klient otrzymał pełen pakiet: katalog promocyjnych ofert najlepszych deweloperów plus instrukcję jego obsługi.
Wiele przydatnych informacji i analiz dostarcza towarzyszące targom wydawnictwo, album Targi Mieszkań i Domów– Poznań Jesień 2015. W nim, obok prezentacji wybranych inwestycji wystawców, znajdą się dwa poradniki: „Jak kupić mieszkanie” i – nowość w wydawnictwach Nowego Adresu – opracowany we współpracy z ekspertami rynku kredytowego „Poradnik Finansowy”.
Organizatorzy zapraszają na targi całe rodziny. Nowy cennik biletów sprzyja grupowym wycieczkom, a na najmłodszych czeka plac zabaw, gdzie pod opieką doświadczonych animatorów można zostawić dzieci nawet na kilka godzin. Starsi będą mogli odpocząć w targowej kawiarence. Każdy, kto wypełni kupon, będzie miał szansę wygrać nagrodę od producenta luksusowych mebli firmy Rad-Pol.
Przygoda z targami Nowego Adresu nie kończy się na Hali MTP. Organizatorzy zapraszają na Dni Otwarte organizowane przez wystawców. Ich pełną listę można znaleźć w targowym przewodniku oraz na stronie: Mieszkaniowi.pl/dni-otwarte. Tam też można zapowiedzieć swoją wizytę na inwestycji. Warto wejść na stronę, zapisać się na wybrane Dni Otwarte – i w ten sposób dać deweloperowi możliwość przygotowania się do tej wizyty.
Wszystkie informacje o czekających na targach atrakcjach, listę wystawców, harmonogram seminariów znaleźć można na zupełnie nowej stronie targów: Mieszkaniowi.pl. Tam też można szybko i bez stania w kolejce (w dodatku po specjalnej cenie) kupić bilet wstępu na targi.

Więcej informacji na www.mieszkaniowi.pl

Targi Mieszkań i Domów
12–13 września 2015 r.
sobota i niedziela, godz. 10:00–17:00
Hala MTP
ul. Głogowska 14, Poznań