Ponad 30 mln euro kredytu na realizację A4 Business Park

1064
A4 Business Park I etap 02

A4 Business Park I etap 02

Spółka Echo Investment zawarła z BNP Paribas Bank Polska umowę kredytową o wartości przeszło 30 mln euro. Uzyskane środki – 29 mln euro kredytu inwestycyjnego i 5 mln zł VAT – zostaną przeznaczone na realizację dwóch etapów A4 Business Park – biurowca klasy A powstającego w Katowicach.

Cieszymy się, że BNP Paribas Bank Polska dołączył do grupy partnerów finansujących nasze projekty inwestycyjne, a uzyskane parametry kredytów wskazują na ciągłą poprawę na rynku pieniężnym w Polsce. Liczymy, że A4 Business Park jest pierwszy krokiem w stronę udanej współpracy pomiędzy naszymi grupami kapitałowymi i mamy nadzieję na kolejne kredyty dla naszych inwestycji komercyjnych – mówi Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment.
Inwestycja A4 Business Park składa się z trzech budynków. Realizacja pierwszego z nich zakończyła się w I kwartale br. 7-kondygnacyjny budynek powstający w ramach I etapu oferuje 9.000 mkw. i został w całości wynajęty przez koncern informatyczny IBM, który w A4 Business Park otworzył swoje centrum biurowe.
Obecnie trwa realizacja II etapu inwestycji, w ramach którego powstanie 10-kondygnacyjny budynek o powierzchni biurowej wynoszącej około 9.000 mkw. oraz kubaturowy parking wielopoziomowy oferujący 560 miejsc postojowych. Zakończenie realizacji budynku zaplanowano na IV kwartał 2014 roku. Wykonawcą stanu surowego jest firma Remax Construct.

A4 Business Park powstaje przy ul. Francuskiej, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Obiekt otacza znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej – w sąsiedztwie znajdują się liczne przystanki autobusowe oraz dworzec PKP. Projekt opracowała pracownia architektoniczna DDJM z Krakowa. Budynki A4 Business Park zaprojektowane zostały z dbałością o jakość i bezpieczeństwo: solidne, naturalne materiały, najnowsze technologie, energooszczędne systemy wind i wentylacji, system kontroli dostępu, czy sygnalizacja włamania to tylko niektóre elementy świadczące o nowoczesnym charakterze obiektu. W obiekcie znajdą się też punkty usługowe i handlowe, szatnie i parkingi dla rowerów, kantyna, klub fitness i miejsca wypoczynku. W marcu br. A4 Business Park otrzymał certyfikat BREEAM Interim z oceną „Very Good” i bardzo wysokim wynikiem – 64.62 proc.