Pomerania Office z generalnym wykonawcą

1118
Pomerania Office 1

Pomerania Office 1

Spółka UNIMOR Development S.A. wyłoniła generalnego wykonawcę nowoczesnego biurowca Pomerania Office. Za realizację kameralnego obiektu biurowego przy ul. Żabi Kruk 16, który zaoferuje ponad 4.600 m kw. powierzchni na wynajem oraz 90 miejsc parkingowych, będzie odpowiedzialna firma DEKPOL S.A. Budynek Pomerania Office będzie gotowy na przyjęcie najemców w I kw. 2016 r.

Pomerania Office to inwestycja deweloperska w Trójmieście realizowana przez spółkę UNIMOR Development S.A. Nowoczesny biurowiec w standardzie technicznym klasy B+ składał się będzie z czterech kondygnacji, oferując łącznie 4.600 m kw. powierzchni biurowej i usługowej oraz 90 miejsc parkingowych, umiejscowionych na wydzielonym, wewnętrznym dziedzińcu.
Projekt zakłada kompleksową modernizację kameralnego budynku biurowo-usługowego przy ul. Żabi Kruk 16 i utworzenie w śródmieściu Gdańska przestrzeni sprzyjającej rozwojowi nowoczesnego biznesu. Lokalizacja obiektu gwarantuje szybki dostęp do zróżnicowanej infrastruktury komunikacyjnej, w tym także do nowej stacji SKM Śródmieście i kluczowych arterii – obwodnicy Trójmiasta i autostrady A1.
Zdaniem Krzysztofa Paula, prezesa zarządu UNIMOR Development S.A. Inwestycja biurowa realizowana przy ul. Żabi Kruk już teraz spotyka się z dużym zainteresowaniem najemców, którzy doceniają innowacyjność projektu oraz jego unikatową lokalizację w historycznej części Gdańska. Dzięki położeniu w ścisłym centrum oraz dostępowi do zróżnicowanej infrastruktury komunikacyjnej Pomerania Office stanowić będzie doskonałą propozycję zarówno dla firm, jak i instytucji sektora publicznego. Dodatkowo współpraca z firmą DEKPOL zagwarantować ma najemcom najwyższe standardy wykończenia kompleksu oraz terminowość prowadzonych prac. Doświadczenie w realizacji tego typu projektów komercyjnych polegających na zasadniczej przebudowie obiektu, determinacja w dotrzymaniu podjętych terminów, stabilność finansowa oraz konkurencyjna oferta – to kluczowe elementy, które deweloper brał pod uwagę podczas wyboru generalnego wykonawcy.
W budynku Pomerania Office zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania architektoniczne, umożliwiające szybką i dowolną aranżację przestrzeni biurowych i usługowych. Unikatowym elementem wyróżniającym inwestycję będą tarasy widokowe, z których widok rozciągać się będzie na starówkę Gdańska i kanał Motławy. Projekt biurowca przygotowała pracownia A-PLAN bis z Gdyni.
Cieszymy się, że spółka UNIMOR Development S.A. zaufała naszym umiejętnościom i powierzyła nam realizację swojej kluczowej inwestycji. Jesteśmy przekonani, że połączenie wieloletniego doświadczenia i wiedzy naszych inżynierów z unikatowym projektem architektonicznym oraz lokalizacją projektu Pomerania Office zaowocuje powstaniem kompleksu wyróżniającego się na biurowej mapie Trójmiasta – powiedział Mariusz Tuchlin, prezes zarządu DEKPOL S.A.
Biurowiec Pomerania Office, który będzie gotowy na przyjęcie najemców w I kw. 2016 r., stanowi element projektu rewitalizacji zespołu budynków UNIMOR, zlokalizowanych w ścisłym Śródmieściu Gdańska, w obrębie ulic Żabi Kruk, Wilczej i Rzeźnickiej. Docelowo, w perspektywie kilku lat, planowane jest stworzenie tam kompleksu złożonego z nowoczesnych obiektów biurowo-usługowych Pomerania Office Park. W pierwszym etapie powstanie obiekt oferujący blisko 5 tys. m kw. powierzchni, ale projekt ma potencjał do rozbudowy nawet do powierzchni 15 tys. m kw.

O UNIMOR DEVELOPMENT S.A.

Przedmiotem działalności UNIMOR Development S.A. jest tworzenie i zarządzanie nowoczesnymi nieruchomościami biurowymi, które dzięki doskonałej lokalizacji w ścisłym Śródmieściu Gdańska zapewniają idealne otoczenie do rozwoju biznesu. Firma funkcjonuje od 1994 r. Została utworzona w wyniku komercjalizacji Gdańskich Zakładów Elektronicznych UNIMOR, których geneza sięga 1957 r. Obecnie spółka UNIMOR DEVELOPMENT S.A. koncentruje się na realizacji nowoczesnego budynku biurowego Pomerania Office, który stanowi pierwszy etap rewitalizacji zespołu budynków UNIMOR, zlokalizowanych w obrębie ulic Żabi Kruk, Wilczej i Rzeźnickiej w Gdańsku. Głównym akcjonariuszem UNIMOR Development S.A., posiadającym ponad 67 proc. akcji spółki, jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (MARS FIZ), zarządzany przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. UNIMOR Development S.A. wraz z czterema innymi spółkami nieruchomościowymi przynależy do grupy MARS REAL ESTATE.