Polowanie na okazje w Gdańsku czas zacząć

1195
TM Gdansk

TM Gdansk

Według wielu ekspertów i analityków rynku spadki cen w 2013 r. nie będą już znaczne i nie będą dotyczyły wszystkich segmentów rynku. Jeśli więc ktoś planuje tej wiosny mieszkaniowe zakupy, poszukiwania na terenie Trójmiasta może rozpocząć na pierwszej w sezonie edycji Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl w hali Amber Expo.

 

Czy ceny mieszkań będą dalej spadać? To pytanie z pewnością zadają sobie wszyscy ci, który w ciągu najbliższych miesięcy planują mieszkaniowe zakupy. Aby trafnie odpowiedzieć na to pytanie, potrzebna byłaby czarodziejska kula. Według wielu ekspertów i analityków rynku spadki cen w 2013 r. nie będą już znaczne i nie będą dotyczyły wszystkich segmentów rynku. Jeśli więc ktoś planuje tej wiosny mieszkaniowe zakupy, poszukiwania może rozpocząć na pierwszej w sezonie edycji Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl

– Wielu nabywców może wstrzymywać się z zakupem, czekając na wprowadzenie nowego rządowego programu dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla młodych”. Niestety już dziś wiemy, że program ten na pewno nie zacznie funkcjonować w 2013 r. Nie wiadomo, czy w ogóle wejdzie w życie, gdyż jego wprowadzenie w proponowanym kształcie mogłoby być zbyt dużym obciążeniem dla finansów publicznych. Kupno mieszkania wiosną tego roku jest dobrym pomysłem nie tylko z powodu akceptowalnego poziomu cen – jeszcze nigdy oferta rynkowa nie była tak bogata. Według szacunków firmy konsultingowej REAS w największych miastach Polski do kupienia są rekordowe 54 tysiące lokali. Jest w czym wybierać. Kupno mieszkania na naszych targach może być strzałem w dziesiątkę także dlatego, że wystawcy jak zawsze deklarują gotowość do negocjacji cenowych i oferują promocje obowiązujące tylko podczas imprezy – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizatora targów.
Już 2 i 3 marca w hali Amber Expo przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku w jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z pełną ofertą rynku mieszkań i domów Trójmiasta i okolic. Poruszanie się po targach ma ułatwiać specjalna mapa-przewodnik, który otrzymają wszyscy odwiedzający imprezę.
W imprezie weźmie udział blisko 100 wystawców, wśród nich deweloperzy, którzy w ramach akcji „Wiosenne Promocje Targowe” przygotowali unikatowe oferty, dostępne tylko dla uczestników imprezy. Promocje przygotowały m. in. Danmar, DOMO, KRJ Partner, MAXBUB, P.B. Kokoszki SA, Srebrniki Kartuska, Kartuska i wielu innych.
Jak zwykle będzie można zapoznać się z ofertą największych trójmiejskich deweloperów – stałych bywalców Targów Mieszkań i Domów, w tym Allcon Osiedla, Grupa Inwestycyjna Hossa, Inpro, P.B. Górski, Robyg i wielu innych. Wielu spośród wystawców w swojej ofercie posiada domy i właśnie tego typu nieruchomości będzie prezentować na targach.
Zapraszamy również do zakupów na rynku wtórnym – swoje stoiska na targach mają takie agencje nieruchomości, jak Tyszkiewicz Nieruchomości.
Na stoiskach banków i pośredników finansowych (wśród nich Alior Bank, Kredyt Bank, Expander, Open Finance, PKO Bank Polski i in.) zwiedzający targi dowiedzą się jak sfinansować planowany zakup nieruchomości. Wszelkie zawiłości prawne i problemy dotyczące transakcji mieszkaniowych pomogą rozwikłać podczas bezpłatnych prelekcji specjaliści lokalnego rynku nieruchomości.
Zwiedzający otrzymają towarzyszący targom bezpłatny „Album Inwestycji  Mieszkaniowych – Trójmiasto i okolice, wiosna 2013″. Prezentowane w nim inwestycje opisane są w najdrobniejszych szczegółach, a klarowna i elegancka forma graficzna ułatwia porównywanie ofert. W albumie znajdzie się też kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji, w tym objaśnienie przepisów obowiązującej od ubiegłego roku tzw. nowej ustawy deweloperskiej.
Z myślą o najmłodszych uczestnikach targów organizator wraz z firmą TOPUS przygotował kolorowy plac zabaw. Z kolei rodzice po trudach poszukiwań będą mogli znaleźć chwilę wytchnienia nad gorącą kawą w eleganckiej kawiarence targowej.
Wśród Patronów Honorowych znajdują się m.in. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Miasto Gdańsk, Miasto Gdynia, Polski Związek Firm Deweloperskich.

logo TM gdansk

Więcej informacji na www.targi.nowyadres.pl
Targi Mieszkań i Domów
2-3 marca 2013 r.
AMBER EXPO
ul. Żaglowa 11
sobota i niedziela, godz. 10.00-17.00