Panattoni wybuduje ok. 100 tys mkw.

1061
panattoni

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni magazynowych. Od początku swojej działalności w 2005 roku, zrealizowaliśmy w Polsce i Czechach 36 projektów o łącznej powierzchni ok.1,5 miliona metrów kwadratowych. Obecnie przygotowuje się do realizacji kolejnych pięciu swoich projektów.

Nowe obiekty o charakterze produkcyjnym lub logistycznym powstaną w pięciu lokalizacjach: w Nowej Wsi Wrocławskiej, Komornikach k / Poznania, Łodzi, Mysłowicach i Tarnobrzegu.

Wrocławiem powstaje Panattoni Park Wrocław III. Będzie to drugi budynek w istniejącym już kompleksie. Nowy obiekt liczyć będzie 10 tys. mkw powierzchni dedykowanej producentowi akcesoriów wykonanych z tworzyw sztucznych – firma Frohe, oraz firmie z branży elektrotechnicznej – V.M.A NV.

W Komornikach k/ Poznania , projekt dewelopera powierzchni magazynowych jest dopiero na etapie postępowania administracyjnego. Na działce o powierzchni ponad 30 ha, w założeniach Panattoni powstać ma 25 ha powierzchni przeznaczonych pod magazyny. Kompleks nowych budynków magazynowych będzie już piątym parkiem dewelopera w Wielkopolsce.

W Łodzi budowa już trwa. W Panattoni Park Łódź East budowane są dwa budynki. Pierwszy o powierzchni ok 12 tys mkw, będzie magazynem dla firmy dystrybuującej sprzęt RTV i AGD. Drugi magazyn o powierzchni 14 tys mkw powstanie jako rozbudowa istniejącego już zabudowy.

Na Śląsku, w Mysłowicach deweloper wystartował z budową 9,5 tys mkw. Nowy budynek powstaje z myślą o firmie z branży hydraulicznej działającej już w obrębie mysłowickiego parku magazynowo – produkcyjnego.

W Tarnobrzegu, w obiekcie o powierzchni 35 tys mkw siedzibę będzie miał japoński koncern Nippon Sheet Glass Co produkujący szyby do samochodów.

Oprócz wymienionych wyżej inwestycji deweloper Panattoni prowadzi budowy dwóch dedykowanych konkretnym firmom obiekty o charakterze produkcyjnym. Projekty realizowane są w Świebodzinie i w Błoni k/ Warszawy.

źródło: nm.pl i info własne