Panattoni Park Lublin spiżarnią dla polskich produktów

1167
Panattoni Park Lublin

Panattoni Park Lublin

Panattoni Europe podpisał kontrakt ze Spiżarnia SJ zajmującą się dystrybucją polskich produktów spożywczych na rynek Wielkiej Brytanii i Irlandii. Firma wynajęła blisko 7.500 m kw. w Panattoni Park Lublin, a w sfinalizowaniu kontraktu pośredniczyła agencja doradcza JLL.

Firma Spiżarnia SJ, zajmująca się eksportem oraz dystrybucją polskich produktów spożywczych w Wielkiej Brytanii i Irlandii, wynajęła w Panattoni Park Lublin blisko 7.500 m kw. Powierzchnia magazynowa zajmie 6.800 m kw., a biurowa 570 m kw. Ze względu na branżę FMCG, w której działa najemca, część magazynu będzie zawierać wydzielone trzy zakresy temperaturowe w przedziale od 2°C do 8°C. Wynajęta powierzchnia posłuży firmie Spiżarnia SJ jako centralny magazyn logistyczny – obok już istniejących w Londynie, Manchesterze, Lincoln oraz Portadown w Irlandii Północnej. Będzie równocześnie pełnić funkcję reprezentacyjną, stanowiąc główną siedzibę najemcy. W rozmowach i w finalnym podpisaniu kontraktu pośredniczyła agencja doradcza JLL.
Region Lublina z populacją sięgającą 2,2 miliona mieszkańców w województwie pozostaje logistycznym i biznesowym centrum środkowo-wschodniej Polski. Lublin zaś jest największym miastem wschodniej części kraju z ok. 350.000 mieszkańców, z ogromnym potencjałem i strategią przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Jak twierdzi Robert Dobrzycki, chief executive officer Europe z Panattoni Europe silna strategia przyciągania inwestycji zagranicznych nie ogranicza lokalnych firm, które działają globalnie, czego przykładem jest Spiżarnia SJ. Nowoczesne powierzchnie magazynowe wspierają te firmy w ich ekspansji i w aktywności biznesowej opartej o najwyższe standardy.
Potrzebę powstania powierzchni magazynowej klasy „A” potwierdza również najemca:
Specjalizujemy się w dystrybucji polskich produktów spożywczych na rynku brytyjskim, a zapewnienie konkurencyjnych cen oferowanych przez nas towarów jest możliwe dzięki realizacji zamówień bezpośrednio z Polski. Nowoczesna powierzchnia magazynowa klasy A, do której dotychczas nie mieliśmy dostępu w Lublinie, wzmocni nas w realizacji misji nieustannego wspierania rozwoju naszych klientów poprzez tworzenie dla nich konkurencyjnych rynkowo rozwiązań, w oparciu o partnerstwo handlowe oraz poszanowanie zasad rzetelności kupieckiej. Z pewnością też przyczyni się do rozwoju naszej firmy – powiedział Karol Wroński, współwłaściciel firmy Spiżarnia SJ.
Mateusz Iłowiecki, starszy konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL, komentuje:
Spiżarnia chciała przenieść się z budynku klasy B do nowoczesnego obiektu i objąć większą powierzchnię o wyższym standardzie, w pełni dostosowaną do specyfiki działalności dynamicznie rozwijającej się firmy zajmującej się dystrybucją produktów spożywczych na rynku brytyjskim. Podpisanie umowy najmu w Panattoni Park Lublin budowanym na zasadach spekulacyjnych to również bardzo pozytywny sygnał dla rynku lubelskiego, który w ostatnim czasie przyciąga uwagę zarówno najemców, jak i deweloperów realizujących wysokiej jakości projekty magazynowe z atrakcyjnymi stawkami najmu.
Panattoni Park Lublin to nowoczesny kompleks o charakterze produkcyjno-technologicznym, położony w pobliżu dróg ekspresowych S12, S17 i S19, na terenie podstrefy Lublin, Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Park składa się z jednego obiektu o planowanej powierzchni 72.000 m kw. a przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na inwestycje w ramach parku, mogą korzystać z pomocy publicznej, stanowiącej pomoc regionalną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych (PIT/CIT), udzielanej z tytułu zarówno poniesionych nakładów inwestycyjnych, jak i tworzenia nowych miejsc pracy.