Panattoni Europe zbuduje w Niemczech centrum logistyczne dla firmy Dachser

1203
Panattoni Dachser

Panattoni Dachser

Panattoni Europe wygrał przetarg na realizację nowego kompleksu logistycznego dla firmy Dachser w miejscowości Überherrn, położonej w Saarze – kraju związkowym zachodniej części Niemiec.

Kompleks o powierzchni 11.130 m kw. powstanie na działce wielkości ok. 24.000 m kw. Obiekt będzie się składać z magazynu, który zajmie 10.530 m kw. i biura o powierzchni 600 m kw. Prace budowlane rozpoczną się w czerwcu, zaś zakończenie inwestycji jest przewidziane na koniec października br.
Firma Dachser jest już klientem dewelopera, a nowy obiekt ma zapewnić dodatkową powierzchnię obok istniejącego centrum logistycznego firmy na terenie Kraju Saary. Dzięki temu grupa logistyczna będzie mogła rozszerzyć zakres usług świadczonych w tej lokalizacji o logistykę kontraktową, a także zagwarantować sprawną koordynację transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych. Szczególnym atutem powstającego w tej lokalizacji centrum logistycznego jest położenie geograficzne Kraju Saary na granicy między Niemcami a Francją. Strefa przemysłowa Häsfeld w miejscowości Überherrn należy do największej części przemysłowo-handlowej na terenie Kraju Saary, jak i do całego obszaru przygranicznego. Budowa nowej drogi nr B 269/RN 33 zapewni doskonałe połączenie komunikacyjne z siecią autostrad Niemiec i Francji.
Po tym, jak w zeszłym roku zrealizowaliśmy obiekt logistyczny dla firmy Dachser w Öhringen na terenie Badenii-Wirtembergii, z wielką dumą informujemy o otrzymaniu kolejnego zlecenia od tej firmy – mówi Fred-Markus Bohne, partner zarządzający Panattoni Europe.
Projekt budynku przewiduje możliwość rozbudowy hali o kolejne 20.000 m kw. powierzchni.