Panattoni Europe wybuduje magazyn dla H&M w Grodzisku Mazowieckim

1079
Panattoni magazyn

Panattoni magazyn

Panattoni Europe, lider nieruchomości przemysłowych w Polsce, wybuduje kolejny obiekt BTS dla H&M, jednej z wiodących na świecie firm odzieżowych. Centrum dystrybucyjne o powierzchni ponad 30.000 m kw. powstanie w Grodzisku Mazowieckim. Prace budowlane rozpoczną się w lutym 2017 r. Inwestycja będzie certyfikowana w prestiżowym systemie LEED na poziomie Silver.

Panattoni Europe wybuduje kolejne centrum dystrybucyjne dla H&M, jednej z wiodących na świecie firm odzieżowych. Obiekt powstanie w Grodzisku Mazowieckim i podzielony będzie na przestrzeń magazynową i socjalno-biurową (z wydzieloną kantyną pracowniczą). Realizacja inwestycji rozpocznie się w lutym 2017 r., a zakończenie budowy jesienią tego samego roku.
Nowa inwestycja Panattoni Europe dla firmy odzieżowej H&M będzie drugim obiektem typu BTS wybudowanym dla tego klienta przez dewelopera. Poprzednia powstała w Gądkach na terenie Panattoni Park Poznań I i była pierwszą w portfolio Panattoni Europe, w której na szeroką skalę zastosowano ekologiczne rozwiązania. Nowy magazyn również zostanie zbudowany zgodnie z ogólnymi zasadami zrównoważonego rozwoju – będzie certyfikowany w prestiżowym systemie LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) na poziomie Silver, który ocenia, w jaki sposób budynki wpływają na środowisko naturalne. O ekologicznym charakterze inwestycji dla H&M będzie świadczyła m.in. nowoczesna konstrukcja hali magazynowej, ekologiczność zastosowanych materiałów, energooszczędność, a także lokalizacja.
Marek Dobrzycki, managing director Panattoni Europe komentuje:
Idee zrównoważonego budownictwa są nam bardzo bliskie, dlatego cieszymy się, że możemy realizować kolejny ekoprojekt z tak wymagającym klientem jak H&M. Takie budynki są zarówno przyjazne środowisku, jak i efektywniejsze w eksploatacji. Ponadto nie jest to nasza pierwsza wspólna realizacja, co świadczy o obopólnym zaufaniu.
Paulina Dziubińska, starszy konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo–Przemysłowych JLL, reprezentująca H&M informuje:
Cieszymy się z możliwości współpracy z H&M przy tak kompleksowym przedsięwzięciu dla nowego centrum dystrybucyjnego firmy w Polsce. Magazyn budowany przez Panattoni w formule BTS – build to suit – został zaprojektowany specjalnie według potrzeb H&M przy uwzględnieniu technicznych i operacyjnych wymogów klienta.
Magazyn BTS dla sieci H&M powstanie w Grodzisku Mazowieckim i będzie położony przy ulicy Chemicznej, co zapewni bliskie i dogodne połączenie z autostradą A2, przebiegającą przez centralne obszary kraju oraz stanowiącą część drogi międzynarodowej E30. Usytuowanie inwestycji w tym miejscu gwarantuje sprawną realizację wysyłek zagranicznych, a ponadto położenie w odległości ok. 34 km od ścisłego centrum Warszawy sprawia, że jest to doskonały punkt dla klientów koncentrujących się na logistycznej obsłudze zarówno warszawskiego, jak i krajowego rynku.