Panattoni Europe Przemysłowym Deweloperem Roku w CEEQA AWARDS

1054
Panattoni Europe przem. dewel. roku

Panattoni Europe przem. dewel. roku

Panattoni Europe wybrany spośród 8 gigantów branży Przemysłowym Deweloperem Roku 2015 (Industrial Developer Of The Year) w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu CEE Quality Awards (CEEQA) 2015. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 14 kwietnia br. w SOHO Factory.

Industrialne przestrzenie SOHO Factory i Industrial Developer Of The Year za 2014 rok dla Panattoni Europe. Wyróżnienie przyznano 14 kwietnia 2015 roku, podczas uroczystości rozdania nagród prestiżowego konkursu CEE Real Estate Quality Awards (CEEQA) 2015. To już trzeci raz nagroda w tej kategorii powędrowała do dewelopera, który w tym roku obchodzi swoje 10 lecie w Europie.
W tegorocznej edycji nominację otrzymało łącznie 8 znaczących deweloperów powierzchni przemysłowej z Europy Środkowo-Wschodniej. Jury, złożone z wysokich rangą przedstawicieli wiodących firm, oceniało kandydatów pod względem zeszłorocznych osiągnięć biznesowych w ramach inwestycji przemysłowych, wyników firmy oraz wpływu na rozwój tej branży nieruchomości. A w przypadku Panattoni Europe było co oceniać: dwa projekty dla firmy Amazon w Polsce (rekordowej transakcji) o powierzchni 246.000 m kw. i dodatkowe 123.000 m kw. w Czechach, 50.000 m kw. dla firmy Castorama w Strykowie, otwarcie 6 nowych lokalizacji o charakterze multi-tenant o powierzchni 653.340 m kw., rozpoczęcie budowy 45.000 m kw. inteligentnej fabryki dla GE Industrial Solution w Bielsku Białej, czy wreszcie sprzedaż aktywów logistycznych o wartości 268 milionów euro.
Industrial Developer of the Year 2015 jest kolejnym wyróżnieniem CEEQA przyznanym Panattoni Europe. W poprzednich edycjach firma otrzymała analogiczne nagrody za swoje dokonania biznesowe w 2011 i 2012 roku. Ponadto Carla Panattoni – założyciela i właściciela firmy – nagrodzono w kategorii Dorobek Życia w Branży Nieruchomości, a Roberta Dobrzyckiego ogłoszono Osobowością Roku 2011, który następująco skomentował tegoroczne wyróżnienie:
Rok 2014 był nie tylko dla nas, ale i dla całej branży jednym z najbardziej aktywnych. Jako deweloper dostarczyliśmy na rynek 500.000 m kw., podpisaliśmy umowy najmu na ponad 650.000 m kw., nie wspominając o projektach dla firmy Amazon, zarówno w Polsce, jak i w Czechach, czy o uruchomieniu nowych lokalizacji. Dlatego nie kryję zadowolenia, które towarzyszyło mi podczas odbierania nagrody, gdyż dedykuję ją całemu zespołowi, który przez miniony rok bardzo ciężko pracował i z pewnością na nią zasłużył.

Panattoni Europe świętuje swoje 10 lecie obecności na rynku europejskim. Od 2005 roku, deweloper dostarczył 3,1 miliona m kw. powierzchni dla ponad 200 klientów, ustanawiając wspólnie z firmą Amazon rekordową transakcję wynajmu powierzchni magazynowej w regionie CEE. Firma obecnie buduje obecnie 290.000 m kw. nowej powierzchni magazynowej w Polsce.