P3 rozpoczyna budowę Europejskiego Centrum Dystrybucyjnego w PointPark Bratysława

1068
P3 Bratysława

P3 Bratysława

Firma PointPark Properties (P3), będąca wyspecjalizowanym inwestorem, deweloperem i zarządcą obiektów magazynowych, rozpoczęła budowę obiektu magazynowo-dystrybucyjnego o powierzchni 14.660 m kw. w należącym do niej parku logistycznym PointPark Bratysława.

Część obiektu o powierzchni 5.360 m kw. zostanie zajęta przez spółkę Donaldson Filtration Solutions, która ze słowackiego centrum logistycznego obsługiwać będzie klientów na terenie Europy Środkowej i Rosji. Kolejne 2.900 m kw. zostało zarezerwowane dla innego dostawcy usług logistycznych, podczas gdy pozostałe 6.400 m kw. stanowić będzie powierzchnię spekulacyjną, przeznaczoną dla przyszłych najemców PointPark.
PointPark Bratysława znajduje się bezpośrednio w pobliżu sieci autostrad łączących Słowację z Austrią, Węgrami, Czechami, południową Polską oraz zachodnią częścią Rosji. Do niemal każdego kraju w Środkowej Europie, a także do sporej części Rosji, można stąd dojechać samochodem w ciągu 24 godzin. To dogodne położenie sprawia, że nasz park logistyczny stanowi doskonałą lokalizację dla firm takich jak Donaldson, dla których priorytetem jest dotarcie do klientów z całego regionu – opowiada Peter Jánoši, dyrektor krajowy P3 na Słowację.
Firma Donaldson jest wiodącym globalnym dostawcą systemów filtracyjnych i części zamiennych. Z obiektu w Bratysławie będzie rozprowadzać swoje produkty wśród dystrybutorów rynku wtórnego oraz klientów OEM zlokalizowanych na terenie Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej, a także Rosji. Budowa obiektu została rozpoczęta w połowie marca br., zaś zakończenie prac planowane jest na koniec lata 2014 r.
Rozwijamy nasze możliwości dystrybucyjne w regionie, aby jeszcze lepiej móc wspomagać rosnącą bazę klientów firmy Donaldson. Kluczowymi czynnikami, którymi kierowaliśmy się przy wyborze lokalizacji naszego nowego obiektu dystrybucyjnego, były dogodne położenie oraz dobry dostęp do naszych klientów. Właśnie te mocne strony oferuje nam PointPark Bratysława – przyznaje Jan Peeters, dyrektor ds. dystrybucji Europejskiej Donaldson Filtration Solutions.
PointPark Bratysława zlokalizowany jest w miejscowości Lozorno, położonej 15 kilometrów na północ od stolicy kraju. Ten park logistyczny znajduje się w pobliżu autostrady D2 prowadzącej do Brna oraz niedaleko obwodnicy miejskiej w kierunku Wiednia i Budapesztu; ponadto, jest on położony w samym środku tzw. „Złotego Trójkąta Logistycznego”, którego wierzchołki wyznaczają Bratysława, Wiedeń i Győr. W chwili obecnej park dysponuje pięcioma obiektami magazynowymi, których całkowita powierzchnia wynosi 120.591 m kw. Po zakończeniu budowy najnowszego obiektu park dysponował będzie 58.000 m kw. powierzchni dostępnej pod realizację przyszłych projektów BTS.

Wśród klientów PointPark Bratysława znajdują się między innymi firmy takie, jak Schnellecke Logistics, Möbelix, Whirlpool, Ingram Micro, IHLE, GBM Europe oraz Panasonic.
Szybki rozwój sektora logistycznego, który Słowacja obserwuje już od kilku lat, doprowadził do zmniejszenia podaży wysokiej jakości, dobrze położonych obiektów dystrybucyjnych na terenie tego kraju. Obecnie trudno jest znaleźć dostępną przestrzeń magazynową. Dysponując odpowiednio dużym terenem i wymaganymi zezwoleniami, firma P3 może w niedługim czasie realizować w PointPark Bratysława projekty BTS, które spełniają potrzeby logistyczne naszych nowych klientów – podsumowuje Peter Jánoši.

PointPark Properties (P3) to wyspecjalizowany inwestor, deweloper i zarządca obiektów magazynowych. Siedziba główna firmy P3 znajduje się w Pradze, a działalność firmy jest prowadzona w całej Europie. Baza obiektów obejmuje 49 magazynów i bank gruntów obejmujący ponad 541.000 m kw. do potencjalnej zabudowy.
Misją P3 jest zapewnienie najemcom magazynów doskonałych możliwości najmu w konkurencyjnej cenie. Gdy P3 buduje, tworzy zrównoważone ekologicznie magazyny zgodnie z najwyższymi standardami międzynarodowymi.