P3 Logistic Parks ogłasza finalizację projektu refinansowania w wysokości 1,4 mld euro

1109
P3 pocernice up

P3 pocernice up

P3 Logistic Parks („P3″ lub „Grupa”) – właściciel, deweloper i zarządca specjalistycznych europejskich obiektów logistycznych – ogłasza finalizację długoterminowego projektu refinansowania o wartości 1,4 mld euro, realizowanego wraz z grupą wiodących międzynarodowych instytucji.

P3, własność spółek TPG Real Estate i Ivanhoé Cambridge, to jedna z największych w Europie w pełni zintegrowanych platform logistycznych. Pomyślne refinansowanie podkreśla siłę strategii, aktywów oraz bazy klientów P3 i zapewni Grupie istotną dodatkową elastyczność umożliwiającą dalszą realizację jej strategii rozwoju.
Instrumenty bankowe uzgodniono następująco:
Europa Zachodnia i Polska – w całości gwarantowany przez bank Morgan Stanley, z Pbb występującym w roli pośrednika.
Republika Czeska i Słowacja – za pośrednictwem czterech czeskich banków; ČSOB, który występował w roli pośrednika, Komerční Banka, UniCredit Bank i Česká Spořitelna. Komerční Banka należy do Grupy Société Générale, a Česká Spořitelna to część Erste Group.
Rumunia – za pośrednictwem Raiffeisen Bank International (RBI).
Dyrektor finansowy P3, George Aase, powiedział:
Niezmiernie cieszymy się, że udało nam się sfinalizować ten konkurencyjny długoterminowy projekt refinansowania. Nasi obecni partnerzy finansowi bardzo wspierają naszą ogólnoeuropejską strategię wzrostu, teraz wzmocnioną dzięki kilku nowym kredytodawcom. Długofalowe relacje z kredytodawcami są dla P3 nieocenione, w szczególności z uwagi na fakt, że Grupa wciąż podąża drogą zrównoważonego kreowania wartości, a nowe rozwiązania zapewniają elastyczność, która umożliwi pełne wykorzystanie bieżących i przyszłych możliwości Grupy. Jesteśmy wdzięczni naszemu doradcy, firmie Eastdil Secured, za dogłębną znajomość rynku i wsparcie w realizacji projektu.
Anand Tejani, partner w spółce TPG Real Estate, dodał:
Jesteśmy zachwyceni postępem, jaki poczyniła Grupa P3 i jej kierownictwo od momentu przejęcia jej przez nas. W tym okresie Grupa P3 stała się jedną z największych w pełni zintegrowanych niezależnych platform logistycznych w Europie, dysponującą własnymi możliwościami w zakresie nabywania, rozbudowy, najmu i zarządzania nieruchomościami. To atrakcyjne refinansowanie stawia firmę w doskonałej pozycji do dalszego rozwoju działalności i wspierania klientów.
Grupa P3 korzystała z usług doradczych firmy Eastdil Secured.

P3 to wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych, stanowiący własność spółek TPG Real Estate i Ivanhoé Cambridge. Baza obiektów firmy P3, aktywnej w całej Europie, obejmuje 163 magazyny, średnio 8,4-letnie, o łącznej powierzchni 3,3 mln m kw. na terenie dziewięciu krajów oraz bank gruntów z zagospodarowaniem dla ponad 1,4 mln m kw. do potencjalnej zabudowy.
Misją P3 jest zapewnienie najemcom magazynów doskonałych możliwości najmu w obiektach o wysokiej jakości w kluczowych lokalizacjach logistycznych. P3 buduje zrównoważone ekologicznie magazyny, spełniające najwyższe normy międzynarodowe.
Spółka PointPark Properties przyjęła skrót „P3″ jako markę korporacyjną i korzysta z nazwy handlowej P3 Logistic Parks, aby odzwierciedlić charakter głównej działalności firmy.