Oxygen Park został sprzedany

1153
Oxygen Park

Oxygen Park

Kompleks biurowy Oxygen Park, zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich, został sprzedany grupie Golden Star Estate B.V. To kolejny wysokiej jakości projekt zrealizowany przez Yareal Polska.

Oxygen Park, oferujący 18.000 m kw. powierzchni biurowej, został w sprzedany grupie Golden Star B.V. Kompleks jest wynajęty w 100 proc., a wśród najemców znajdują się znane i cenione firmy, takie jak Grupa Wirtualna Polska, Merck, Lionbridge, Fujitsu Technologies, Sodexo i Agfa Graphics.
Kluczem do sukcesu Oxygen Park jest jego świetna lokalizacja w popularnej dzielnicy biurowej, wysoki standard oraz elegancka architektura, która przejawia się w każdym detalu. Yareal skupia się na efektywnych i łatwych do zaaranżowania wnętrzach biurowych, jakości świadczonych usług oraz przyjaznych dla środowiska rozwiązaniach, które widoczne są w niskich opłatach serwisowych. Dzięki temu Oxygen Park może poszczycić się certyfikatem BREEAM na poziomie Bardzo Dobry , a także nagrodą ESSA GREEN AWARD przyznaną przez CIJ Awards. To właśnie te atuty skłoniły Golden Star Estate B.V. do nabycia tej wysokiej jakości nieruchomości.
Budynek został zaprojektowany przez cenioną pracownię architektoniczną JEMS Architekci, a jego generalnym wykonawcą była firma RD Bud.
Pośrednikiem transakcji sprzedaży był BNP Paribas Real Estate, stronę sprzedającą – firmę Yareal – reprezentowała kancelaria prawna Gide Loyrette Nouel, natomiast Golden Star Estate B.V., nabywcę, reprezentowała kancelaria Smolarek, Rogala, Caban – Adwokaci i Radcowie Prawni.
Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że ta inwestycja została zakupiona przez Golden Star Estate B.V. Współpraca z tak prestiżowym partnerem jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal. – By na stałe zapewnić najemcom i inwestorowi wysoką jakość usług, Yareal pozostanie zarządcą nieruchomości, jak to miało miejsce w większości naszych wcześniejszych inwestycji.
Firma Yareal, która od ponad 10 lat konsekwentnie wdraża swoją strategię skupiając się na realizacji wysokiej jakości nieruchomości i na zapewnieniu satysfakcji swoim klientom, dostarcza na warszawski rynek coraz więcej unikatowych budynków. W ostatnich latach portfolio Yareal wzbogaciło się o kilka prestiżowych biurowców w Warszawie, m.in. Cristal Park i Mokotowska Square. Obecnie firma realizuje dwa kolejne projekty biurowe – Neopark na Mokotowie oraz Nowogrodzka Square w centrum miasta.
Golden Star Estate B.V. będąca częścią Golden Star Group, specjalizuje się w inwestowanie w branży nieruchomości. Grupa prowadzi międzynarodową działalność od 15 lat, inwestując w całej Europie, skupia swoje działania na wysokodochodowych nieruchomościach komercyjnych, inwestycjach deweloperskich i nieruchomościach hotelowych oraz rekreacyjnych. Portfolio grupy obejmuje wyjątkowe inwestycje o wartości przekraczającej 1,5 mld euro.