Ostatnia szansa na zakup na „starych” warunkach

1054
Targi Warszawa 2

Targi Warszawa 2

Jeśli ktoś nie był na wrześniowych Targach Mieszkań i Domów w Warszawie, nic straconego – już 19 i 20 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI obędzie się druga jesienna impreza z tego cyklu.

Może to być ostatnia szansa na skorzystanie z atrakcyjnych warunków kredytowania hipotecznego – od nowego roku w życie wchodzą przepisy znowelizowanej rekomendacji S, wprowadzające wymóg posiadania wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu.
Odbicie na rynku mieszkaniowym stało się faktem – deweloperzy w całym kraju odnotowują wzrost sprzedaży. Polacy powrócili do mieszkaniowych zakupów z kilku powodów – ceny osiągnęły akceptowalny poziom, a oferta rynkowa jest bardzo bogata. W największych miastach Polski do kupienia jest aż 48 tysięcy lokali, z czego kilkanaście tysięcy jest gotowych do zamieszkania. Dodatkowo, wskutek całej serii obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej mamy rekordowo tanie kredyty hipoteczne. Kolejnym impulsem do zakupu może być też chęć zdążenia przed wejściem w życie przepisów znowelizowanej Rekomendacji S – już od przyszłego roku przy zaciąganiu kredytu wymagany będzie wkład własny w wysokości co najmniej 5 proc. wartości nabywanego lokalu. Wrześniową edycję naszych targów odwiedziły tysiące osób zainteresowanych kupnem mieszkania lub domu. Wielu chciało skorzystać z promocji obowiązujących tylko podczas naszej imprezy i negocjować cenę przy podpisywaniu umów rezerwacyjnych – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizatora targów.
Już 19 i 20 października w hali nr 4 Centrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z pełną ofertą rynku mieszkań i domów Warszawy i okolic. Poruszanie się po targach ma ułatwiać specjalna mapa-przewodnik, który otrzymają wszyscy odwiedzający imprezę. Aby jeszcze bardziej zaoszczędzić na czasie, organizatorzy przygotowali specjalną wielkoformatową mapę, na której będą zaznaczone inwestycje wszystkich obecnych na targach deweloperów, co znacznie ułatwi uczestnikom targów selekcję stoisk.
W imprezie weźmie udział ponad 70 wystawców, wśród nich deweloperzy, którzy przygotowali unikatowe oferty, dostępne tylko dla uczestników imprezy. Promocje przygotowały m. in. ED invest, HDK Invest, Mazovia Development, Rogowski Development i wielu innych.
Jak zwykle będzie można zapoznać się z ofertą największych stołecznych deweloperów – stałych bywalców Targów Mieszkań i Domów – w tym ATAL, Bouygues Immobilier, JW Construction Holding, Marvipol Development, Pro Urba, Rogowski Development czy Yareal. Wielu spośród wystawców w swojej ofercie posiada domy i właśnie tego typu nieruchomości będzie prezentować na targach.
Zapraszamy również do zakupów na rynku wtórnym – swoje stoiska na targach mają takie agencje nieruchomości, jak Home Broker, Metrohouse i in. Na stoiskach banków i pośredników finansowych (wśród nich Credit Agricole, PKO BP, Open Finance i in.) zwiedzający targi dowiedzą się, jak sfinansować planowany zakup nieruchomości. Wszelkie zawiłości prawne i problemy dotyczące transakcji mieszkaniowych pomogą rozwikłać podczas bezpłatnych prelekcji specjaliści lokalnego rynku nieruchomości.
Zwiedzający otrzymają towarzyszący targom bezpłatny „Album Targowy – Warszawa i okolice, jesień/zima 2013″. Prezentowane w nim inwestycje opisane są w najdrobniejszych szczegółach, a klarowna i elegancka forma graficzna ułatwia porównywanie ofert. W albumie znajdzie się też kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji, w tym objaśnienie zasad mającego wejść w życie od przyszłego roku programu rządowych dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla młodych”.
Z myślą o najmłodszych uczestnikach targów organizator wraz z Salą Zabaw Tęcza przygotował kolorowy plac zabaw. Z kolei rodzice po trudach poszukiwań będą mogli znaleźć chwilę wytchnienia nad gorącą kawą w eleganckiej kawiarence targowej.
Złotym Sponsorem Targów Mieszkań i Domów w Warszawie jest firma Rogowski Development, a Inwestycją Targów – 19. Dzielnica. Wśród Patronów Honorowych targów znajdują się m.in. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Polski Związek Firm Deweloperskich.

Więcej informacji na www.targi.nowyadres.pl

Targi Mieszkań i Domów
19-20 października 2013 r.
Centrum EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa
sobota i niedziela, godz. 10.00-17.00