Osiedle Żółte Tulipany rozkwitnie w 2014 roku

1189
Dolcan Zolte Tulipany

Dolcan Zolte Tulipany

Firma Dolcan rozpoczęła budowę nowego osiedla mieszkań bezczynszowych w miejscowości Rembelszczyzna, przy granicy z Białołęką. Osiedle Żółte Tulipany to jednorodzinna zabudowa bliźniacza pośród zieleni. Wszystkie mieszkania w projekcie spełniają kryteria programu MdM. Inwestycja posiada rachunek powierniczy.

Pomimo zimowej aury Dolcan prowadzi prace nad nowym osiedlem mieszkań bezczynszowych pod Warszawą – w miejscowości Rembelszczyzna koło Nieporętu. Osiedla bezczynszowe, wprowadzone przez firmę Dolcan, to zupełnie nowe podejście do budowy mieszkań w Polsce. Ich mieszkańcy nie będą musieli płacić comiesięcznego czynszu do wspólnoty czy spółdzielni. Mieszkania znajdują się w kameralnych budynkach w zabudowie jednorodzinnej, dzięki temu nie ma części wspólnych, jak klatki schodowe, windy, garaże – nie będzie też kosztów związanych z ich obsługą, utrzymaniem czy funduszem remontowym.
Kolejne osiedle realizowane w idei mieszkań bezczynszowych powstaje przy ul. Strużańskiej 144 w Rembelszczyźnie, zaledwie 3 minuty jazdy samochodem do ul. Płochocińskiej, 30 minut do ścisłego centrum Warszawy i 10 minut do Zalewu Zegrzyńskiego. I etap inwestycji zostanie ukończony jeszcze w 2014 roku – w IV kwartale.
Osiedle Żółte Tulipany to projekt dwuetapowy, który docelowo ma dostarczyć na rynek 32 mieszkania zlokalizowane w 16 kameralnych budynkach jednopiętrowych, w zabudowie bliźniaczej. W pierwszym etapie powstaje 16 mieszkań w 8 budynkach, o metrażu od 57,5 do 70,7 mkw. Żółte Tulipany to także mieszkania z dopłatą w ramach programu MdM – wszystkie lokale spełniają kryteria.
Osiedle Żółte Tulipany to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie bliskość miasta, dla których ważne jest jednocześnie mieszkanie w spokojnej i zielonej okolicy, która gwarantuje szybką i wygodną komunikację ze stolicą. Lokalizacja inwestycji gwarantuje także szybki dojazd do Zalewu Zegrzyńskiego, zarówno samochodem, jak i rowerem. To doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku i spędzania czasu z rodziną na świeżym powietrzu. Nazwa osiedla została wybrana tak, żeby nawiązywać do pozostałych projektów z rodziny osiedli mieszkań bezczynszowych, które swoje nazwy czerpały od popularnych polskich piosenek, a jednocześnie nawiązywały do przyrody otaczającej inwestycje – tłumaczy Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy w firmie Dolcan.
Niezależnie od wielkości mieszkania każde z nich będzie mieć własny ogródek. To jedna z głównych zalet osiedli bezczynszowych firmy Dolcan. Projektanci tak zaplanowali układ mieszkań, że zarówno mieszkańcy z parteru, jak i ci z góry będą mieć własną część działki, a okna mieszkania będą wychodziły na ich własne ogrody, a nie grunty sąsiadów. Ogromnym plusem osiedla jest także to, że mieszkańcy nie będą płacić comiesięcznego czynszu – to oszczędności wysokości nawet 500 zł miesięcznie. W każdym z mieszkań będzie także zamontowany indywidualny piec grzewczy, a także instalacja kominkowa, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli obniżyć wydatki związane z ogrzaniem mieszkania czy podgrzewaniem wody. Zakup mieszkania bezczynszowego nie wiąże się też z koniecznością kupienia garażu, gdyż na terenie działki należącej do mieszkania znajduje się miejsce postojowe na dwa samochody w cenie.
Dolcan osiedla mieszkań bezczynszowych realizuje także na Białołęce – Kamyk Zielony i Konik Polny, w Rembertowie – Rudy Rydz i Rudy Rydz Las, na Targówku – Czerwona Jarzębina oraz w Markach – Pasikonik.