Osiedle Botaniczna naprawdę zapracuje na swoją nazwę

1143
Botaniczna czerwiec 16 2

Botaniczna czerwiec 16 2

Od poniedziałku 20 czerwca trwają prace związane z nasadzeniami zieleni na Osiedlu Botaniczna w Poznaniu. Jak podkreśla inwestor – poznańska firma rodzinna Nickel Development – bezpośrednie sąsiedztwo Ogrodu Botanicznego oraz nazwa osiedla zobowiązują do tego, by zieleń była tutaj po prostu spektakularna.

Za kilka lat teren inwestycji Nickel Development będzie wyglądał jak nowa część Ogrodu Botanicznego. Łącznie znajdzie się tam dwanaście różnych gatunków kwiatów, traw, krzewów, drzew i pnączy. Duża część terenu zostanie obsadzona roślinami zimozielonymi, czyli takimi, których liście nie żółkną na jesień i pozostają na łodygach całą zimę.
Budynki Osiedla Botaniczna zostaną wręcz otulone roślinnością. Doda ona ciepła i miękkości budynkom o dość surowych bryłach. Sprawi, że osiedle stanie się nie tylko nowoczesnym, ale też przytulnym miejscem, do którego przyjemnie będzie wracać po całym dniu pracy. Projekt nasadzeń obejmuje teren zarówno od strony ul. Św. Wawrzyńca, jak i od wewnętrznej strony osiedla. Wchodząc na osiedle od strony jeziora Rusałka pierwsze dostrzeżemy buki żółtolistne, podsadzane naokoło żółto-kwitnącymi liliowcami – one znajdą się na „froncie”, przy miejscach postojowych. Bliżej budynku rosnąć będą jałowce. Elewacja będzie natomiast porośnięta bluszczem i winoroślą, a biorąc pod uwagę tempo, w jakim rosną pnącza, nie będziemy musieli długo czekać na spektakularny efekt końcowy.
Wnętrze osiedla to przestrzeń, które ozdobi szeroki wachlarz roślin – wyjaśnia Agnieszka Węgrowska, dyrektor Działu Przygotowania Produktu w Nickel Development.Chcieliśmy, by było ono miejscem naturalnie wkomponowanym w zielone sąsiedztwo Ogrodu Botanicznego i Jeziora Rusałka. Udziałem nie tylko mieszkańców, ale też spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów spoza osiedla, będą bogate wrażenia wizualne oraz zapachowe. Feerii barw towarzyszyć będzie przyjemna woń, nasilająca się wieczorem. Innymi słowy, sam powrót z joggingu do domu dostarczy dodatkowych endorfin – podkreśla.
Specyficzne ukształtowanie terenu to dodatkowy atut. Malownicze skarpy, w które wkomponowane są wejścia do budynków będą pokryte malowniczym dywanem bylin o różnokolorowych liściach i kwiatach. Podobny widok będzie można podziwiać z okien i balkonów wychodzących na zielone przestrzenie pomiędzy budynkami pierwszego etapu osiedla. Tam najbardziej efektownie zaprezentują się lubiane przez wszystkich róże. Deweloper zaplanował posadzenie dwóch gatunków tych kwiatów. Na Osiedlu Botaniczna będą rosły również zioła. Przede wszystkim urokliwa szałwia, której charakterystyczna woń doda z pewnością magicznego klimatu wieczornym spacerom po osiedlu w letnich miesiącach.
Mieszkańcy osiedla jeszcze przed końcem wakacji będą cieszyć się widokiem kwiatów, które są obecnie sadzone. Do nadzoru nad prawidłowym przebiegiem prac powołał więc specjalnego inspektora ds. zieleni, co jest dobrą praktyką, coraz rzadziej spotykaną u deweloperów.
Można w szybki sposób dołączyć do tego grona kupując jedno z mieszkań dostępnych jeszcze w pierwszym etapie osiedla. W specjalnej czerwcowej ofercie Nickel Development proponuje zakup dużego 3-pokojowego mieszkania w cenie 5870 zł/m kw. To lokale umiejscowione od wewnętrznej strony osiedla, z dużymi balkonami wychodzącymi właśnie nad klomby obsadzone różami i bergenią. Część z nich ma zachodnią wystawę, więc ich przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się nie tylko widokiem pięknych kwiatów pod oknami, ale również słońcem zachodzącym za stare drzewa Ogrodu Botanicznego.