Ogłoszono konkurs na generalnego wykonawcę centrum handlowego INBAG w Szamotułach

1086
INBAG Szamotuly

INBAG Szamotuly

Fundusz Inwestycyjny INBAP poinformował, iż właśnie ogłosił konkurs na wyłonienie generalnego wykonawcy centrum handlowego INBAG w Szamotułach. Budynek po dawnym dworcu PKS został rozebrany kilka miesięcy temu.

Projektanci, przy współpracy z miejscowym konserwatorem zabytków pracowali nad bryłą budynku tak, aby kształtem idealnie wkomponował się w architekturę centrum miasta, na którym położony jest teren inwestycji.
Rozpoczęta komercjalizacja wyłoniła pierwszych najemców INBAG. Fundusz podpisał pierwsze umowy najmu w realizowanej inwestycji retail parku INBAG w Szamotułach. W nowopowstającym obiekcie swoje sklepy otworzą Pepco, CCC, Świat Zabawek zajmując powierzchnię ponad 950 metrów kwadratowych. Jak podkreśla Katarzyna Czajkowska, rzecznik prasowy INBAP w sprawie pozostałych lokali prowadzone są wysoko rozwinięte rozmowy negocjacyjne:
Ulokowanie obiektu w ścisłym centrum miasta, podtrzymanie i zmodernizowanie istniejącej w tym miejscu funkcji dworcowej dla busów oraz autobusów utwierdza nas w przekonaniu o sukcesie inwestycji i znacznie ułatwia rozmowy z zainteresowanymi najemcami – mówi K. Czajkowska.
Retail park INBAG ulokowany będzie przy ul. Nowowiejskiego w Szamotułach. Według zamierzeń będzie posiadał powierzchnie ponad 4,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej. Za koncepcję i projekt architektoniczny odpowiada pracownia architektoniczna Król. Projektowanie Architektoniczne z Warszawy. Inwestor ogłosił właśnie konkurs na wyłonienie generalnego wykonawcy. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na pierwszy kwartał, a otwarcie dla klientów na czwarty kwartał 2015 roku.
INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych działający przy współpracy ze spółką Real Estate inwestorbp jest właścicielem czterech funkcjonujących obiektów handlowych. Sześć kolejnych jest w fazie realizacji. Firma skupia się na lokowaniu inwestycji w miastach małych lub średniej wielkości. W portfolio firmy znajduje się CH Rywal w Białej Podlaskiej, CH Hermes w Skarżysku-Kamiennej, Galeria Kociewska w Tczewie, Galeria Kamienna w Starachowicach oraz Inbag w Bartoszycach. W tym roku inwestor rozpoczął realizację kolejnych projektów: w Cieszynie, Kwidzynie, Szamotułach, Lubaniu oraz kolejnej inwestycji w Białej Podlaskiej.