O-I otwiera Europejskie Centrum Usług Wspólnych w Poznaniu

1489
OI BSC Malta House 1

OI BSC Malta House 1

Owens-Illinois, Inc., (NYSE: OI), światowy lider w produkcji opakowań szklanych uczcił dziś otwarcie nowego Europejskiego Centrum Usług Wspólnych (O-I Business Service Center, O-I BSC) w Poznaniu. Firma ulokowała się w nowym biurowcu Malta House.

Owens-Illinois wynajął w Malta House 890 m kw. powierzchni biurowej. Rozmowy dotyczące kontraktu trwały około roku. Na potrzeby O-I BSC utworzono 50 nowych miejsc pracy, a nowi pracownicy będą świadczyć usługi administracyjne dla europejskich operacji firmy O-I.
Centrum Usług Wspólnych zostało oficjalnie otwarte przez Erika Boutsa, prezesa O-I Europe oraz Mateusza Klemenskiego, wicemarszałka województwa wielkopolskiego. 50 nowych pracowników dołączy do 800 osób, które obecnie zatrudnione są przez O-I w Polsce. BSC będzie standaryzować i administrować wszystkimi operacjami O-I w Europie, m.in. w obszarach płatności i rozliczeń, zarządzania danymi i raportowania.
O-I Centrum Usług Wspólnych w Poznaniu będzie pełnić bardzo ważną funkcję dla działalności firmy w Europie. Nowa inwestycja potwierdza nasze przywiązanie do miasta Poznań i do Polski – powiedział Erik Bouts.Polska była dla nas oczywistym wyborem. Polski rynek opakowań szklanych dynamicznie się rozwija, zwłaszcza w segmencie odżywek dla dzieci i napojów. Polska stała się także wiodącą lokalizacją dla centrów usług wspólnych wielu międzynarodowych koncernów, w tym kilku spośród naszych klientów.
O-I jest obecne w Polsce od 1993 roku i posiada dwie huty szkła w Jarosławiu i poznańskim Antoninku. Huta w Jarosławiu jest największą hutą O-I na świecie. Obie lokalizacje produkują szeroką gamę szklanych opakowań do odżywek dziecięcych, pokarmów, alkoholi wysokoprocentowych, piw oraz napojów bezalkoholowych. W ciągu ostatnich pięciu lat O-I zainwestowało ponad 40 milionów euro w Polsce, aby jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby klientów i dostarczać najwyższej jakości produkty na rynek. Inwestycje miały także na celu modernizację huty w Jarosławiu oraz poprawę osiągów w obszarach BHP oraz zanieczyszczeń środowiska.
Polska słynie ze świetnych, dobrze wykształconych, dynamicznych i otwartych ludzi, którzy są zmotywowani, by rozwijać swoją karierę w międzynarodowej organizacji, jaką jest O-I. Polska oferuje środowiskom biznesowym dobre warunki do prowadzenia działalności i inwestycji – powiedziała Viivika Remmel, country group executive w Północno-Wschodniej Europie.Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem i bazą produkcyjną. Widzimy tu niesłabnący potencjał i bardzo nas cieszy, że możemy być tak aktywni w tym kraju.
Malta House patio
Biurowiec Malta House przy ul. Abp A. Baraniaka zlokalizowany jest w odległości 5 km od fabryki w Antoninku. Także zaprojektowanie go zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju w sposób naturalny przesądziło o jego wyborze na siedzibę centrum – podkreśliła Viivika Remmel.
O-I prowadzi zdecydowane działania mające na celu zwiększanie konkurencyjności w Europie w ciągu najbliższych lat. W 2013 roku firma zainwestowała 140 milionów euro w Europie, a w 2014 roku przeznaczy kolejne 140 milionów euro. Celem inwestycji jest unowocześnianie pieców hutniczych, modernizacja maszyn produkcyjnych i podnoszenie kontroli jakości.

###

O Owens-Illinois

Owens-Illinois (O-I) jest największym na świecie producentem opakowań szklanych i preferowanym partnerem wybieranym przez wielu wiodących wytwórców żywności i napojów. W 2013 r. firma osiągnęła globalnie przychody na poziomie 7 miliardów dolarów i zatrudnia ok. 22.500 pracowników w 77 zakładach zlokalizowanych w 21 krajach. Firma, z siedzibą w Perrysburg, Ohio w USA, dostarcza bezpieczne, wyprodukowane w sposób zrównoważony, czyste, będące ikonami w swoich kategoriach, wzmacniające rozpoznawalność produktów opakowania szklane na rosnącym rynku globalnym.
Kampania O-I Glass Is Life(TM) promuje zalety szklanych opakowań na kluczowych rynkach na całym świecie.