Nowy Targówek zmienia oblicze dzielnicy

1173
Nowy Targówek 2

Nowy Targówek 2

Już niedługo warszawski Targówek wzbogaci się o nowoczesny kompleks mieszkaniowy Nowy Targówek. Osiedle dzięki zastosowaniu nowczesnych rozwiązań oraz wysokiej estetyce projektu wyznaczy nowy kierunek, w którym rozwijać się będzie dzielnica.

Dogodne położenie inwestycji przy ulicy św. Wincentego, w pobliżu planowanej stacji metra Targówek II, pozwoli na wygodne przemieszczanie się po Warszawie. Do sprzedaży trafił niedawno pierwszy etap osiedla – budynek, w którym będzie 118 mieszkań. Cena za mkw. w standardzie deweloperskim wynosi 6.800 złotych brutto.
Kompleks mieszkaniowy Nowy Targówek składać się będzie z dziesięciu spójnych architektonicznie budynków. Obecnie w ofercie ATAL S.A. znajduje się pierwszy etap osiedla – pięciopiętrowy obiekt, który pomieści 118 mieszkań. Szeroki wachlarz metraży od 37,86 do 108,32 mkw. oraz zróżnicowane układy pomieszczeń od dwóch do czterech pokoi sprawią, że każdy znajdzie lokal odpowiedni dla siebie. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w balkony lub tarasy, a dla lokali na parterze przewidziano prywatne ogródki. W budynku zaplanowano również kondygnację podziemną – powstanie tam parking, który pomieści 148 samochodów. W obiekcie pierwszego etapu znajdą się również dwa lokale usługowe.
Balkony przy mieszkaniach na Nowym Targówku zostaną wykończone naturalnym drewnem. Dopełnieniem projektu staną się aluminiowe elementy. W przestrzeni wspólnej dla najmłodszych mieszkańców powstanie plac zabaw. Osiedle zostanie ogrodzone oraz dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Nowy Targówek powstaje w cichej i spokojnej okolicy. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z położonego nieopodal parku Bródnowskiego, jak również z rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych, którymi można dojechać do centrum miasta. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewni możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście. W sąsiedztwie osiedla planowana jest budowa stacji II linii metra – Targówek II.
Jak ocenia Mateusz Juroszek, wiceprezes ATAL S.A. eynek warszawski charakteryzuje się dużym popytem, mieszkania szybko znajdują nabywców na wczesnych etapach budowy. Potwierdzają to wyniki sprzedaży spółki. Tylko do końca września klienci kupili 162 mieszkania w warszawskich inwestycjach firmy, to o 22 więcej niż w całym poprzednim roku. Potencjał rynku stołecznego sprawia, że w ciągu najbliższych lat będzie on dla spółki priorytetowym. Stąd też decyzja o wprowadzeniu do sprzedaży projektu Nowy Targówek oraz trzeciego etapu Oazy Wilanów.
Planowany termin oddania do użytkowania pierwszego etapu osiedla Nowy Targówek to III kwartał 2017. Za projekt inwestycji odpowiedzialne jest biuro projektowe HRA ARCHITEKCI.