Nowy Mokotów – II etap inwestycji

1107
Nowy Mokotów - II etap 2

Nowy Mokotów - II etap 2

Spółka Echo Investment rozpoczęła realizację II części kompleksu mieszkaniowego Nowy Mokotów na warszawskim Mokotowie. Docelowo znajdzie się w nim 206 mieszkań.

Pierwsza część inwestycji została już oddana do użytku. Finalnie inwestycja obejmie cztery etapy, na które składać się będzie 800 mieszkań i przestrzeń z zaaranżowaną zielenią, elementami małej architektury i oświetleniem.
Nowy Mokotów to kompleks osiedlowy zlokalizowany przy ulicach Konstruktorskiej i Suwak na Dolnym Mokotowie, dzielnicy stanowiącej obecnie największą biurową część miasta. Projekt architektoniczny powstał w renomowanej warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates.
Na terenie pierwszej, oddanej do użytku już części Nowego Mokotowa, znalazło się 200 mieszkań, spośród których aktualnie dostępnych w ofercie jest już jedynie 11. Druga część kompleksu na Konstruktorskiej składać się będzie z sześciu budynków o wysokości od 3 do 9 pięter.
W budynkach zaprojektowano 206 mieszkań o powierzchniach od 29 do 121 mkw. Realizacja kolejnego etapu inwestycji to dopiero jej półmetek. Łącznie w ramach całego osiedla realizowanego w 4 etapach powstanie 800 mieszkań.
Wszystkie mieszkania zostaną wykończone w wysokim standardzie. Wyjątkowe udogodnienie stanowić będą portfenetry – okna sięgające do podłogi, pozwalając na znacznie lepsze doświetlenie pomieszczeń. Mieszkania usytuowane na parterze wyposażone będą w ogródki, a właściciele pozostałych mieszkań będą mieli do dyspozycji komfortowe przestronne tarasy, loggie i balkony. W sąsiedztwie inwestycji zaprojektowano skwery z parkową zielenią. Ceny za metr kwadratowy wahają się w granicach 7-11 tys. zł.
Projekt realizowany przez Echo Investment przy Konstruktorskiej to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Warszawy. Dla coraz większej liczby z nich Mokotów to nie tylko miejsce pracy, ale też bardzo atrakcyjna część miasta ze względu na bogatą infrastrukturę, bliskość terenów rekreacyjnych i dogodne połączenie z innymi dzielnicami. W bliskiej odległości osiedla znajduje się stacja metra, linie autobusowe i tramwajowe oraz stacja SKM – podkreśla Sylwia Pajdo-Pasek, kierownik Biura Sprzedaży Echo Investment w Warszawie.
Kompleks mieszkaniowy Nowy Mokotów zaplanowano jako autonomiczny obszar urbanistyczny z wewnętrznym układem komunikacyjnym, własną przestrzenią sprzyjającą integracji społecznej, zielenią i lokalami użytkowymi. Całość stanowić będzie zamknięty kwartał z wewnętrznymi dziedzińcami. Osiedle będzie w całości ogrodzone, a nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie całodobowa ochrona i system monitoringu.
Tworzymy na Mokotowie wyjątkową przestrzeń. Oferujemy mieszkania przemyślane zarówno pod kątem nowoczesnej architektury i funkcjonalnego rozkładu, jak również elementów wpływających na komfort przebywania wokół osiedla – dodaje Sylwia Pajdo-Pasek.
Nowy Mokotów to jedna z największych i najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez spółkę Echo Investment w ostatnim czasie. Projekt został wyróżniony podczas tegorocznej Gali CIJ Awards 2014, zdobywając nagrodę w kategorii „Residential Affordable Development of the Year”.