Nowe realizacje Panattoni Europe dla Faurecia w Polsce i Niemczech

1092
Panattoni Faurecia

Panattoni Faurecia

Panattoni Europe realizuje kolejne zaawansowane inwestycje w Europie dla jednego z największych producentów branży wyposażenia samochodowego – firmy Faurecia. W Polsce deweloper rozpoczął rozbudowę gorzowskiej fabryki elementów wyposażenia wnętrz do samochodów Volkswagen Amarok, Golf A7 oraz Mercedes Klasy S o kolejne 12.000 m kw.

W niemieckim Bad Rappenau wystartował z budową nowego centrum logistycznego dla producenta o łącznej powierzchni 25.500 m kw.
Najnowsze inwestycje Panattoni Europe potwierdzają rozwój branży samochodowej nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Deweloper wystartował właśnie z dwoma projektami o łącznej powierzchni 37.000 m kw. dla jednego ze swoich dotychczasowych klientów – firmy Faurecia – światowego leadera specjalizującego się w produkcji wyposażenia samochodowego. W Polsce jest to rozbudowa ukończonego na przełomie 2011 i 2012 roku obiektu produkcyjnego o powierzchni 17.600 m kw. o kolejne 12.000 m kw. Obiekt znajduje się na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gorzowie Wielkopolskim i produkowane są w nim kokpity wraz z innymi częściami samochodowymi.
Faurecia Gorzów prowadzi działalność biznesową w KSSSE od 2003 roku wytwarzając elementy wnętrza pojazdów w dwóch fabrykach i zatrudniając w sumie ponad dwa tysiące osób. W związku z dynamicznym rozwojem, nowymi projektami, sprawdzoną i wysoko cenioną jakością wytwarzanych w Faurecii Gorzów produktów, podjęta została decyzja o rozbudowie Zakładu Gorzów 2, co w konsekwencji doprowadzi do wzrostu zatrudnienia o kolejne 400 osób do końca 2017 roku. Ogółem Faurecia w Polsce zatrudnia ponad siedem tysięcy osób w firmach zlokalizowanych w Wałbrzychu, Legnicy, Jelczu-Laskowicach, Grójcu i Gorzowie Wielkopolskim.
W Niemczech natomiast Panattoni Europe rozpoczął budowę obiektu logistycznego dla firmy Faurecia w Bad Rappenau, położnej na terenie landu Badenii-Wirtembergii, w bezpośrednim dostępie do autostrady A6. Z tego miejsca firma będzie zarządzać dostawami do swoich klientów. W tym celu na powierzchni 25.000 m kw., 23.500 m kw. przeznaczone zostanie na magazyn, pozostała część stanowić będzie powierzchnię biurową. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na sierpień tego roku.
Jak stwierdza Marek Foryński, dyrektor Grupy BTS w Panattoni Europe, rozwój sektora motoryzacyjnego przekłada się również na klientów Panattoni Europe, bowiem firmy działające w tej branży stanowią ważną grupę wśród najemców realizowanych przez dewelopera obiektów. Szeroki wachlarz rozwiązań, które on proponuje sprawia, że trafia zarówno do producentów, jak również do dystrybutorów części samochodowych, wspierając ich wiedzą i doświadczeniem w zakresie dedykowanych inwestycji BTS.
Dotychczas Panattoni Europe zrealizowało ponad 55.000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej dla firmy Faurecia. W Polsce, oprócz wspomnianego gorzowskiego obiektu, 13.600 m kw. w Legnickiej SSE. W Czechach – 24.000 m kw. w rejonie Pilzna. Każdy z obiektów zrealizowany został zgodnie z wytycznymi najemcy – przy doborze strategicznych lokalizacji, ocenianych przede wszystkim z perspektywy rozwiniętej infrastruktury drogowej, bliskości odbiorców w kraju, czy rynków zbytu. Istotnymi elementami były również: dostępność wykwalifikowanych kadr, koszty inwestycji, czy możliwość skorzystania z ulg dedykowanych nowym inwestycjom, czy wreszcie pełne dostosowanie powierzchni do specyfiki działalności firmy.