Nowe centrum usług w Katowicach

1219
GPP Business Park 1

GPP Business Park 1

TPG Katowice uruchomi centrum usług wsparcia technicznego i informatycznego w kompleksie biurowym GPP Business Park. Pracę znajdzie w nim docelowo 250 osób.

TPG Katowice, spółka zależna Teleperformance Germany ze struktur Teleperformance Group – światowego lidera rynku usług z obszaru obsługi klienta – wynajęła ok. 2.300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w budynku „Alder” w kompleksie GPP Business Park. Firma uruchomi w Katowicach centrum świadczące usługi wsparcia technicznego i informatycznego na rzecz klientów zewnętrznych.
Spółka wprowadzi się do nowej siedziby z końcem października br. W procesie poszukiwania lokalizacji oraz negocjowania warunków najmu TPG Katowice reprezentowali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL.
Thomas Güther, prezes Teleperformance Germany informuje:
W poszukiwaniu lokalizacji pod nasze nowe centrum usług najważniejszy był dostęp do wykształconych pracowników z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Po analizie takich parametrów jak rynek pracy, infrastruktura transportowa i biurowa, wybór padł na Katowice, a następnie na GPP Business Park. To właśnie ten nowoczesny kompleks biurowy będzie stanowić znakomite miejsce pracy dla zespołu, umożliwiające świadczenie najwyższej jakości usług dla naszych klientów. W następnych miesiącach planujemy zatrudnić do 250 osób.
Mirosław Czarnik, prezes zarządu, Górnośląski Park Przemysłowy dodaje:
Decyzja o wyborze GPP Business Park potwierdza wysoki standard obiektu oraz to, że stanowi on atrakcyjną lokalizację biurową dla firm z sektora usług dla biznesu, poszukujących nowoczesnej, efektywnej, a zarazem elastycznej powierzchni umożliwiającej dalszy rozwój struktur. Wierzę, że firma TPG Katowice będzie zadowolona ze swojego wyboru.
„Alder” jest trzecim budynkiem ramach kompleksu GPP Business Park. Projekt zlokalizowany jest w północnej części Katowic, przy ul. Konduktorskiej, na obszarze włączonym do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kompleks oferuje dobry dojazd do centrum miasta oraz dostęp do środków komunikacji miejskiej. GPP Business Park obejmuje około 25.000 mkw. nowoczesnej i energooszczędnej powierzchni biurowej. Nowoczesne rozwiązania oraz urządzenia energooszczędne zastosowane w projekcie zwiększają komfort pracy w budynkach oraz pozwalają na faktyczne zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.
A-klasowe budynki biurowe wykorzystują system tri-generacji (produkcja energii elektrycznej, ciepła i chłodu z gazu ziemnego). Standard budynku obejmuje również zaawansowany system integrujący żaluzje zewnętrzne, dopływ światła dziennego oraz oświetlenie w celu maksymalizacji komfortu oraz oszczędności. System ten połączony jest z głowicą pogodową, przekazującą informacje o poziomie nasłonecznienia. Najwyższej jakości elementy HVAC podlegają ciągłemu monitorowaniu za pomocą 1.500 czujników (ilość przypadająca na jeden budynek), które kumulują i przetwarzają dane w systemie BMS. Warto zauważyć, że pierwszy budynek w ramach kompleksu (Goeppert-Mayer) jako jedyny obiekt w Polsce uzyskał certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie OUTSTANDING.
Kamil Krępa, starszy konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych JLL, komentuje:
Ogromnie nas cieszy możliwość współpracy z Grupą Teleperformance przy centrum usług TPG Katowice. Co istotne, współpraca obejmowała nie tylko znalezienie lokalizacji biurowej dopasowanej do potrzeb klienta i reprezentację firmy w negocjacjach, ale przede wszystkim doradztwo przy wyborze miasta, w którym nowy oddział mógłby powstać. Katowice spełniły wszystkie oczekiwania, zarówno pod względem dostępności kadr, jak również nowoczesnej infrastruktury biurowej.
Katowice, z całkowitym zasobami nowoczesnej powierzchni na poziomie ponad 337.000 mkw., są największym rynkiem biurowym Aglomeracji Śląskiej, a piątym pod względem wielkości w odniesieniu do pozostałych głównych miast Polski, po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. Przewiduje się, że 2014 rok będzie rekordowym pod względem popytu i aktywności deweloperów. W samym I półroczu 2014 podpisano umowy najmu na 34.500 mkw. (dla porównania – w I półroczu 2013 popyt kształtował się na poziomie 32.000 mkw., a w całym 2013 r. – 60.500 mkw.), co dowodzi, że katowicki rynek biurowy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem najemców. Jednocześnie deweloperzy, dostrzegając ten trend, pozostają aktywni i łącznie w 2014 r. katowicki rynek wzbogaci się o ponad 67.000 mkw. nowej podaży biurowej.
Katowice to również uznana lokalizacja dla projektów z obszaru usług dla biznesu. Inwestorzy oprócz rozwiniętego rynku pracy oraz infrastruktury, doceniają takie atuty miasta jak władze miasta otwarte na aktywną współpracę z inwestorami, silne wsparcie płynące z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz działania Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Już teraz swoje centra usług w Katowicach mają wiodące globalne marki, takie jak m.in. Capgemini, IBM, PwC, ING, Unilever, Ericsson czy Oracle .