Nowa, wyjątkowa przestrzeń w Krakowie – 53 ekskluzywne apartamenty w otoczeniu parku Dębnickiego

1181
Dębniki Kraków

Dębniki Kraków

Spółka Echo Investment wkrótce rozpocznie realizację nowego zespołu apartamentowego w Krakowie. Inwestycja zlokalizowana będzie na Starych Dębnikach, blisko Starego Rynku, z widokiem na Wawel.

Nowocześnie zaaranżowana przez dewelopera przestrzeń to swoiste „przedmieścia w centrum miasta”, które staną się alternatywą dla gęsto budowanych mieszkań w śródmieściu. W ramach projektu powstaną 53 ekskluzywne apartamenty.
Na krakowskich Starych Dębnikach, w pobliżu Bulwarów Wiślanych, przy ulicy Czarodziejskiej i Tynieckiej powstaną ekskluzywne i kameralne budynki apartamentowe. Idea projektu zakłada stworzenie wyjątkowego miejsca i niespotykaną dotychczas w Krakowie aranżację przestrzeni. Niskie, kameralne budynki apartamentowe będą wkomponowane w zieleń parku Dębnickiego, a przy ich realizacji zostaną wykorzystane wszystkie naturalne atuty i specyfika otoczenia. Przestrzeń wypełniona zabudową apartamentową i zielenią parkową będzie stanowiła spójną całość urbanistyczną. Koncepcja architektoniczna przewiduje wykorzystanie jedynie niezadrzewionego i do tej pory niezagospodarowanego obszaru. Pozostała część terenu pozyskanego pod inwestycję powiększy przestrzeń parkową i rekreacyjną.
Projekt zakłada realizację siedmiu kameralnych trzypiętrowych budynków. W każdym z nich znajdzie się od 5 do 11 apartamentów o powierzchniach od 70 do 200 mkw. Łącznie w inwestycji realizowanej przez Echo Investment powstaną 53 apartamenty oraz dwa garaże podziemne. Projekt architektoniczny przygotowuje renomowana krakowska pracownia GPP GRUPA PROJEKTOWA, a realizacja i wykorzystane do budowy materiały będą zgodne z najwyższymi standardami. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się jeszcze jesienią br.
Wyjątkowa lokalizacja jest nie tylko największym atutem, ale też wyróżnikiem apartamentów na Starych Dębnikach, jakiego nie znajdziemy w innych luksusowych inwestycjach w Krakowie. Inwestycja powstaje w pięknym parku, tuż przy Bulwarach Wiślanych, w otoczeniu zabytków i atrakcji turystycznych. Tutaj historia i tradycja spotykają się z nowoczesnością. Tu również zielona i pełna spokoju przestrzeń parkowa łagodnie przechodzi w nastrojowy przedsionek Starego Miasta. Takie usytuowanie apartamentów zapewni mieszkańcom możliwość przebywania w zielonej, spokojnej i bezpiecznej okolicy, a także szeroki dostęp do obiektów rekreacyjnych: kortów tenisowych, licznych tras biegowych, rowerowych i rolkowych oraz ze względu na sąsiedztwo Wisły – toru kajakowego.
Mieszkańcy apartamentów na Dębnikach będą mogli się również cieszyć pięknym widokiem na najbardziej znane zabytki Krakowa – Wawel, kopiec Kościuszki, czy klasztor sióstr norbertanek. Wyjątkowość i charakter miejsca uzupełnia pobliski stary Rynek Dębnicki, gdzie codziennie odbywa się lokalny targ, na którym można kupić ekologiczne warzywa i owoce.
Stare Dębniki to obszar Krakowa wchodzący w skład Dzielnicy VIII Dębniki, położony na prawym, południowym brzegu Wisły. Od lat uważany jest za prestiżową lokalizację przyciągającą nowych mieszkańców niepowtarzalnym klimatem i dużą ilością terenów zielonych.
Historycznie Dębniki związane są z miastem od XIII wieku. Obecnie stanowią VIII dzielnicę Krakowa, na terenach której można spotkać liczne zabytki, takie jak eklektyczna rezydencja – pałac Lasockich – wybudowana na obrzeżach jednego z najbardziej malowniczych miejskich terenów zielonych – parku Dębnickiego. Ważnym punktem na mapie Dębnik jest także modernistyczny kościół zgromadzenia salezjanów. To w nim 3 listopada 1946 r. swoją pierwszą mszę prymicyjną odprawił Karol Wojtyła. Przyszły papież spędził w Dębnikach ponad sześć lat. Od 1938 r. aż do zakończenia wojny mieszkał przy ulicy Tynieckiej w domu Feliksa Kaczorowskiego. Przy Rynku Dębnickim zachował się także dom należący kiedyś do Alfreda Dauna – znanego rzeźbiarza, twórcy między innymi pomnika Lilly Wenedy znajdującego się na Plantach, czy alegorii Muzyki, Opery i Operetki na elewacji Teatru Słowackiego w Krakowie. Na terenie Dzielnicy VIII znajdują się także historyczne i popularne turystycznie miejsca takie jak: zalew Zakrzówek, Skałki Twardowskiego, czy Tyniec wraz z zabytkowym klasztorem benedyktynów.

Na zdjęciu: Otoczenie przyszłej inwestycji; wizualizacje wkrótce (foto inwestora)