Nowa hala produkcyjna grupy EMS w Gliwicach

1101
SILS

SILS

Firma Energo-Metal System Polska wynajęła 2 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej z modułem socjalnym w gliwickim centrum produkcyjno-logistycznym Portowa 74.

W transakcji właściciela obiektu, spółkę SILS Centre Gliwice, reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Energo-Metal System Polska jest częścią światowej grupy EMS (European Manufacturing Solutions). EMS wytwarza różnego rodzaju maszyny wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle spożywczym. Jednymi z głównych produktów firmy, których produkcja odbywa się również w Polsce, są suszarnie do puszek do napojów.
Główna siedziba spółki Energo-Metal System Polska mieści się na terenie KSSE w podstrefie Gliwice. Oprócz Gliwic Grupa EMS prowadzi swoją działalność w Anglii oraz w Chinach.
Centrum produkcyjno-logistyczne Portowa 74 to nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa Gliwice). Obiekt dysponuje łączną powierzchnią 8 tys. mkw. na hali oraz 1 tys. mkw. powierzchni biurowo-socjalnych. Właścicielem kompleksu jest spółka SILS Centre Gliwice, która należy do grupy Ferrostaal Automotive oraz grupy Preymesser GmbH.
Najemca jest jedynym wykonawcą suszarni wykorzystywanych w procesie produkcji puszek w Polsce. Obiekt przy ul. Portowej, w którym znajduje się nowo wynajęta powierzchnia, położony jest bardzo blisko głównej siedziby firmy. Magazyn jest nowy, otwarty został w lipcu 2013 r. i oferuje powierzchnię, która w pełni spełniła wymagania najemcy – mówi Wojciech Dachniewski, starszy negocjator, dział powierzchni przemysłowych i magazynowych Cushman & Wakefield.