Nexity rusza z pierwszym projektem w Polsce

1156
Nexity-Bianco Bemowo

Nexity-Bianco Bemowo

Francuska firma Nexity rozpoczyna realizację pierwszej inwestycji mieszkaniowej w Polsce. W warszawskiej dzielnicy Bemowo przy ul. Dywizjonu 303 deweloper postawi kameralny budynek Bianco Bemowo.

W obiekcie znajdzie się 49 lokali o powierzchni od 30 do 123 mkw. w cenach od 6,2 do 6,9 tys. zł za mkw. Obecnie trwa proces wyboru generalnego wykonawcy inwestycji, której zakończenie przewidziane jest na przełom 2014 i 2015 roku.
Nexity już kilka lat temu chciała zaistnieć na polskim rynku. W 2009 roku podpisała Polskimi Kolejami Państwowymi porozumienie dotyczące przebudowy warszawskiego Dworca Zachodniego i budowy zespołu biurowców obok niego. Porozumienie zostało jednak zerwane przez PKP w 2011 roku. Obecnie spółka nie wyklucza realizacji projektów komercyjnych, ale obecnie zamierza skupić się na obiektach mieszkaniowych. Deweloper jest w trakcie negocjacji zakupu gruntów na Woli oraz na Mokotowie.
Do 2015 roku spółka chciałaby sprzedawać ponad 350 lokali rocznie i prowadzić projekty w 5-6 warszawskich lokalizacjach.

Źródło: Eurobuild CEE