Nawet 50 tys. zł upustu od dewelopera

1100
Sakura ogród

Sakura ogród

Mimo poprawy koniunktury deweloperzy wprowadzają wiele ofert promocyjnych, co świadczy o dużej konkurencyjności na rynku mieszkaniowym. Zyskują na tym klienci.

Pomimo braku rządowego wsparcia przy zakupie mieszkań, deweloperzy nie mogą narzekać na małe zainteresowanie mieszkaniami. Większość największych firm w ostatnich miesiącach odnotowuje rekordowe wyniki sprzedaży. Nabywców przyciągają atrakcyjne ceny mieszkań, szczególnie w porównaniu z ofertami rynku wtórnego i liczne promocje. Nie czekając więc do nowego roku na nowy program dopłat wiele osób decyduje się na zakup, bo teraz często mogą zyskać nawet więcej. Rośnie też liczba osób, które w nieruchomościach lokują zgromadzony kapitał.
Serwis Dompress.pl sprawdził, jakie promocje oferują na jesień największe firmy deweloperskie. Poza najbardziej lubianymi przez kupujących obniżkami cenowymi, deweloperzy proponują w swoich inwestycjach równego rodzaju pakiety promocyjne. Popularna staje się również sprzedaż mieszkań z wykończeniem pod klucz.
Proponowane rabaty są często imponujące. Jak zapewnia Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy w firmie Dolcan, na oddanym do użytku Osiedlu Tęczowym w warszawskich Włochach przy zakupie mieszkania o metrażu powyżej 80 mkw. klienci mogą zyskać nawet 40 tys. zł.
Wybrane mieszkania w tej inwestycji oferujemy teraz w cenie 5500 zł za mkw., ale możliwe są jeszcze negocjacje – zachęca Alicja Dolińska.
To nie jedyna propozycja Dolcana. W innych swoich stołecznych projektach firma oferuje szereg promocji pozacenowych. Jak zapewnia Alicja Dolińska, w zależności od metrażu na osiedlach Ogrody Ochota i Skierniewicka City klienci mogą skorzystać z takich pakietów promocyjnych jak wykończenie pod klucz, czy mieszkanie bez VAT, a przy wszystkich metrażach dostać kuchnie w cenie lub roczny czynsz gratis.
Wykończenie w cenie oferujemy również na osiedlu mieszkań bezczynszowych Czerwona Jarzębina, przy wszystkich metrażach, a na Osiedlu Tęczowym klienci mogą liczyć na bony na materiały wykończeniowe o wartości od 3 do 12 tys. zł lub roczny czynsz gratis. We wszystkich warszawskich inwestycjach robimy projekt mieszkania gratis – wymienia Alicja Dolińska.
Jesienne bonusy dla klientów przygotowała również firma Atlas Estates. W listopadzie i grudniu w stołecznej inwestycji ConceptHouse Mokotów w promocji „3 pokoje i świąteczne nas-troje” oferuje 20 wybranych apartamentów trzypokojowych w specjalnych cenach od 6500 zł brutto/mkw. Oznacza to, że kupujący mieszkanie na tym osiedlu mogą zaoszczędzić nawet do 45 tys. zł.
Osoby chcące zainwestować w większe lokale znajdą też okazyjne propozycje w ofercie firmy Ronson. Jak wyjaśnia Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development – w naszych oddanych do użytku warszawskich projektach Sakura I na Mokotowie i Verdis I na Woli czteropokojowe mieszkania można teraz kupić z 10 proc. rabatem, w cenie 6600-6800 zł za metr. Mieszkanie o powierzchni 85 mkw. na osiedlu Sakura I, które dotąd kosztowało 620 tys. zł, obecnie jest do kupienia za 570 tys. zł, czyli w kwocie niższej o 50 tys. zł.
Andrzej Gutowski podkreśla, że promocją objęte są tylko największe lokale, ponieważ w wyniku poprawy koniunktury na rynku deweloperskim mniejsze i najbardziej popularne mieszkania sprzedają się bardzo dobrze bez żadnych dodatkowych zachęt dla klientów.
Jak deklaruje dyrektor Ronsona, firma nie planuje nowych promocji w swoich projektach.
Zamierzamy natomiast proponować klientom w specjalnej ofercie niektóre lokale, na przykład przy okazji dni otwartych. Podobnie jak podczas październikowych dni otwartych w inwestycji Sakura. Dla wybranych mieszkań oferowaliśmy wtedy wykończenie w wysokim standardzie Gold w cenie lokalu – powiedział Andrzej Gutowski.
W listopadowej promocji standardowe wykończenie w cenie mieszkania oferuje też spółka Atal w swojej łódzkiej inwestycji Nowe Polesie II we wszystkich lokalach. A Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży w Atal zapowiada już przygotowywane przez firmę dla klientów świąteczne propozycje.
Kolejne bonusy przewidzieliśmy na grudzień. Promocje będą zróżnicowane w zależności od inwestycji. Poza popularnymi wśród klientów bonami zakupowymi, specjalna oferta obejmie miejsca garażowe czy komórki lokatorskie gratis, a także rabaty cenowe na wybrane mieszkania – wymienia Ewelina Juroszek.
Atal stworzył również specjalny program wykończenia wnętrz „Atal Design”. Wykończenie mieszkania pod klucz obejmuje także indywidualnie wykonany projekt łazienki. Klienci mogą wybrać jeden z trzech rodzajów wykończenia oferowanych w atrakcyjnych cenach: Standard (+300 zł/mkw.), Standard Plus (+400 zł/mkw.) oraz VIP (+500 zł/mkw.).
Grupa Developerska Geo z kolei proponuje swoim klientom pożyczki na wykończenie mieszkań. Poza tym, deweloper przygotował promocje cenowe w inwestycji Nowy Horyzont we Wrocławiu, w której mieszkania dostępne są teraz w mocno obniżonej cenie, już od 4882 zł za metr. Stawki ofertowe spadły też na osiedlu Biała Polana, które firma buduje w Krakowie, gdzie obecnie można kupić lokal w cenie od 4977 zł za mkw.
Dla osób zdecydowanych na zakup mieszkania w Krakowie, w kameralnej inwestycji Wężyka 10 w Czyżynach i w budynkach B1 i B2 na osiedlu Borkowska firma Wawel Service ma gratisowe komórki lokatorskie. Jak zapewnia Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service, na osiedlu Borkowska – pierwszej w regionie inwestycji, w której oferowane są tanie w eksploatacji mieszkania energooszczędne – klienci mogą otrzymać dodatkowo dopłaty do kredytu hipotecznego w ramach programu NFOŚiGW w wysokości 11 tys. zł.