Najwyższy budynek Polski

1653

Varso zaczyna już wyraźnie nabierać kształtów. Widać to na najnowszych zdjęciach z budowy obiektu. Kompleks budynków biurowych budowany na rogu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II ma być czwartym pod względem wysokości budynkiem w Europie i zarazem najwyższym na terenie Unii Europejskiej.

 

Na największym placu budowy w centrum stolicy jednocześnie powstają trzy budynki realizowane przez firmę HB Reavis. Oprócz najwyższego wieżowca, powstają tu także dwa inne budynki zaprojektowane przez warszawskie biuro HRA Architekci, które pomieszczą biura oraz hotel, a na parterach – kryty pasaż z restauracjami i sklepami. Budowa dwóch niższych części Varso zakończy się w 2019 roku, a najwyższej części rok później.W 230-metrowej wieży (310 metrów wraz z iglicą) według projektu pracowni Foster + Partners znajdą się nie tylko biura, ale też położona na szczycie restauracja i taras widokowy dostępny dla wszystkich warszawiaków i turystów.

Varso może pochwalić się pierwszym w Europie precertyfikatem promującym rozwiązania, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi przebywających w budynkach. Inwestycja jest realizowana także w zgodzie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na najwyższym poziomie „Outstanding”.

Źródło:propertynews.pl