Na Bagnówce powstają kolejne szeregówki

1481
Bagnówka Białystok

Bagnówka Białystok

Eko-Osiedle na białostockiej Bagnówce rozrasta się z roku na rok. Właśnie rozpoczęła się budowa kolejnego budynku – Opal 2. Zakończenie prac nad tym etapem zaplanowano na listopad 2016. Docelowo zaś przy ul. Józefa Karola Puchalskiego znajdować się będzie ok. 100 domów i 360 lokali mieszkalnych.

Stale utrzymujące się wysokie zainteresowanie mieszkaniami w zabudowie szeregowej na Bagnówce sprawia, że w miejscu tym systematycznie przybywają kolejne lokale.
We wrześniu firma Eko-System rozpoczęła prace nad następnym budynkiem – Opal 2, w którym znajdą się mieszkania o wielkości 61,29 oraz 50,89 m kw. Jego budowa prawdopodobnie zakończy się już w listopadzie 2016 roku.
Kolejny z planowanych budynków – Perła 1 z lokalami o powierzchni 61,08 i 57,95 m kw. będzie gotowy do odbioru w marcu 2017 r. Co istotne, większość z wybudowanych i nowo powstałych mieszkań kwalifikuje się do programu Mieszkanie dla Młodych.
Wzrost ilości dostępnych lokali to jednak nie jedyna dobra wiadomość. Z tej okazji firma ogłosiła bowiem trwającą do końca października promocję na wszystkie lokale mieszkalne i „bliźniaki” na Eko-Osiedlu.
Przykładowo obecnie ceny dwupoziomowych mieszkań o powierzchni 50,89 m kw. z własnym ogródkiem i miejscem parkingowym zaczynają się już od 217 tys. zł. Dzięki programowi MdM do części z nich można uzyskać dofinansowanie w kwocie nawet do 76.500 zł .
Obecne Eko-Osiedle to kompleks 192 budynków mieszkalnych w zabudowie wolno stojącej, bliźniaczej i szeregowej. Ponad połowa z nich to zabudowa szeregowa z nietypowymi lokalami mieszkalnymi łączącymi w sobie cechy zarówno domu jednorodzinnego, jak i mieszkania. Zostały one zaprojektowane jako dwupoziomowe apartamenty, z podziałem na część dzienną i nocną.
Koncepcja osiedla zakłada maksymalne ograniczenie liczby ścian konstrukcyjnych w każdym budynku i mieszkaniu, co stwarza możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz.
Jak przewiduje deweloper po zakończeniu inwestycji na Bagnówce łącznie znajdzie się około 100 domów oraz 360 lokali mieszkalnych, a całe osiedle zajmie powierzchnię 13 ha.