MLP Lublin z FB Antczak

1261
MLP Lublin

MLP Lublin

Firma Budowlana Antczak z Kalisza została generalnym wykonawcą części centrum logistycznego w specjalnej strefie ekonomicznej Euro-Park Mielec w Lublinie. Inwestorem jest MLP Group S.A. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2015 roku.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Erazma Plewińskiego 18 w Lublinie, w bliskiej okolicy obwodnicy miasta. W ramach projektu powstanie hala o powierzchni 5650 mkw., jednokondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 334 mkw. oraz infrastruktura komunikacyjna w postaci dróg, placów manewrowych i parkingów o łącznej powierzchni 7500 mkw.
Autorem koncepcji architektonicznej jest firma DST z Bielska-Białej. Prace na placu budowy wystartowały na początku lipca, a ich zakończenie planowane jest na grudzień 2015 roku.
Jak mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB ANTCZAK firma posiada duże doświadczenie w realizacji obiektów tego typu. W jej portfolio znajduje się także sporo inwestycji wykonanych w specjalnych strefach ekonomicznych, szczególnie w tej najbliższej jej siedzibie, kaliskiej. Zdobyta wiedza i doświadczenie przy okazji tych realizacji sprawia, że dla inwestorów firma jest dobrym partnerem do rozmowy – przedstawiciele znają ich oczekiwania i wiedzą, jak najlepiej im sprostać. Współpraca z MLP Group na Lubelszczyźnie to kolejny dowód na to, że profesjonalizm i zaufanie są kluczowymi czynnikami w relacjach biznesowych.
Docelowo na terenie MLP Lublin powstanie kompleks obiektów magazynowo–produkcyjno–biurowych wraz z infrastrukturą techniczną, wspólnymi powierzchniami i układem komunikacyjnym. Powierzchnia przeznaczona na wynajem wyniesie ok. 55 tys. mkw. Pierwszymi najemcami powierzchni w MLP Lublin są ABM Greiffenberger Polska oraz Stokrotka.
MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Aktualnie rozwija sześć parków logistycznych: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy, MLP Poznań, MLP Bieruń oraz MLP Lublin. Docelowa powierzchnia w tych inwestycjach sięga 775 tys. mkw.