Mieszkania na kieszeń każdego Polaka

1163
Polskie Budownictwo Czynszowe

Polskie Budownictwo Czynszowe

Rozpoczęła się nowa era w polskim budownictwie mieszkaniowym. Wychodząc naprzeciw marzeniom wielu Polaków o własnym „M” POLSKIE BUDOWNICTWO CZYNSZOWE S.A., z siedzibą w Olsztynie, postanowiło zrewolucjonizować rynek mieszkaniowy w kraju.

 

Sytuacja na rynku nieruchomości nie kształtuje się najlepiej. Młodzi ludzie stają przed problemem – czy zaciągnąć długoletni kredyt hipoteczny, czy też wynajmować mieszkanie? Próbując rozwiązać ten dylemat POLSKIE BUDOWNICTWO CZYNSZOWE S.A. zamierza wesprzeć tych, którzy chcą mieć własne mieszkanie.
Projekt PBC przewiduje budowę nowoczesnych, funkcjonalnych osiedli wielorodzinnych zlokalizowanych w 39 największych miastach kraju, w których mają powstać mieszkania przeznaczone pod wynajem. Lokatorzy będą mieli do dyspozycji mieszkania o wielkości od 30 do 88 m kw., a budynki składać się będą z trzech modułów i czterech kondygnacji. Wokół osiedli powstanie niezbędna infrastruktura – parkingi, place zabaw, tereny zielone. W kompleksie osiedlowym zostaną także wybudowane niezbędne do prawidłowego funkcjonowania udogodnienia oraz sklepy i pawilony handlowe.
Warunki bytowe i pomysł na funkcjonowanie nowych osiedli to jedno. Drugie, co czyni projekt POLSKIEGO BUDOWNICTWA CZYNSZOWEGO S.A. prawdziwie nowatorskim, jest możliwość wykupu wcześniej wynajmowanego mieszkania w przyjaznej dla wielu grup społecznych formie, opartej na formule „Wynajmij i Wykup”.
Okres najmu wynosi 7 lat, ale już po czwartym roku można je wykupić. Wysokość czynszu, zależna od wartości rynkowej mieszkania w danym mieście oraz jego lokalizacji, będzie określona podczas zawierania umowy przedwstępnej najmu – tłumaczy Konrad Piotrowski, prezes spółki POLSKIE BUDOWNICTWO CZYNSZOWE S.A.
Znana będzie również cena lokalu, która zostanie pomniejszona o kwotę stanowiącą równowartość skumulowanego, regularnie płaconego czynszu z okresu najmu, pomniejszonego o koszty utrzymania lokalu.
Oferta skierowana jest do:
– rodziców lub dziadków studentów, którzy wynajmują dla nich lokale podczas edukacji,
– osób rozwiedzionych, czy pracodawców, chcących zapewnić pracownikom mieszkania służbowe,
– seniorów,
– osób, które chcą zarabiać na wynajmie lokali,
– wszystkich, którzy myślą o własnych czterech kątach,
– młodych małżeństw, które chcą mieszkać na bezpiecznych osiedlach,
– ludzi młodych, którzy obecnie nie posiadają zdolności kredytowej, czy też powracają z migracji zarobkowej.
Rozpoczęcie projektu PBC wiąże się z uruchomieniem strony internetowej www.czynszowka.pl, gdzie zainteresowani lokalami mogą założyć Internetowe Konto Klienta, które w zamyśle jest platformą komunikacyjną między klientem a PBC S.A, formą potwierdzenia chęci uczestnictwa w projekcie oraz narzędziem do zawierania umów. IKK to również system rezerwacyjny mieszkań, w którym zarejestrowani użytkownicy będą gromadzili punkty przeliczane na możliwość wyboru mieszkania w danym mieście.