Miasteczko Rubikon – inteligentne rozwiązanie skrojone dla młodych

1167
Dolcan Miasteczko Rubikon

Dolcan Miasteczko Rubikon

Firma Dolcan rozpoczęła realizację wyjątkowej inwestycji z małymi mieszkaniami, wypełniającej lukę na rynku nieruchomości i ułatwiających młodym start w samodzielne życie. Przeważająca część lokali będzie miała powierzchnię ok. 25 mkw., z własnym balkonem lub tarasem. Na parterze inwestycji powstaną lokale pod usługi i gastronomię. Ceny całościowe mieszkań będą zaczynać się już od 145 tys. zł.

Polski rynek nieruchomości mieszkaniowych wciąż charakteryzuje duża jednorodność i osoby poszukujące nietypowych rozwiązań mają problemy ze znalezieniem dostosowanej dla siebie oferty. Mieszkania dostępne na rynku pierwotnym zaczynają się zazwyczaj od ok. 30-32 mkw., jeżeli powstają mniejsze to są one bardzo nieliczne, często z ciemną kuchnią, oknami wychodzącymi na północ lub bez balkonów, o wysokiej cenie całościowej. Na rynku jest jednak duża grupa klientów, których nie stać na większe mieszkanie lub których styl życia nie wymaga dużej powierzchni. Szczególnie młodzi, których większa część życia toczy się poza czterema ścianami mieszkań – na uczelniach, w pracy, na spotkaniach ze znajomymi w mieście – potrzebują takich kompaktowych mieszkań na start w dorosłość.
Firma Dolcan decyzję o wprowadzeniu tego wyjątkowego projektu podjęła nie tylko na bazie własnych obserwacji rynku, ale także w oparciu o badania konsumenckie przeprowadzone przez firmę ARC Rynek i Opinia.
Na rynku mieszkaniowym powstała nisza, która w ostatnich latach wciąż się powiększa. Brakuje małych, ale funkcjonalnych lokali, w nowoczesnych inwestycjach – takich mieszkań na start w dorosłość. Z badań wynika, że osoby studiujące, bądź tuż po zakończeniu nauki poszukują mieszkania właśnie na kilka lat, w przystępnej cenie – na rozpoczęcie samodzielnego życia. Także wielu rodziców wysyłających dzieci na studia do Warszawy szuka niedrogich lokali o małych powierzchniach – w dłuższym rozrachunku opłacalnej alternatywy dla wynajmu. Odpowiedzią na tę niszę jest Miasteczko Rubikon. Miniapartamenty o wygodnych układach, umożliwiających funkcjonalną aranżację przestrzeni, z dużymi oknami i balkonami lub tarasami, w cenie już od 145 tys. zł – to nasza odpowiedź na potrzeby młodych – mówi Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy w firmie Dolcan.
Miasteczko Rubikon powstaje w warszawskich Włochach, u zbiegu ul. Techników i Cegielnianej. Projekt przewiduje stworzenie 3-kondygnacyjnego budynku, na planie połączonych kwadratów, z dwoma wewnętrznymi, zielonymi dziedzińcami, z istniejącym pomnikiem przyrody.
W budynku znajdą się 242 mieszkania, w większości jednopokojowe oraz 20 lokali 2-pokojowych o średniej powierzchni 25 mkw.
Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w IV kwartale 2015 roku. Na terenie inwestycji, na parterze zaprojektowano lokale pod gastronomię, usługi i handel. W budynku będzie także winda i całodobowa recepcja, a teren osiedla będzie monitorowany. Wszystko to sprawia, że inwestycja będzie miała charakter małego miasteczka, w obrębach którego mieszkańcy będą mogli zaspokoić podstawowe codzienne potrzeby. Lokale posiadają własne przestronne balkony lub tarasy, co jest dodatkową wartością, szczególnie przy małych metrażach. Cały teren inwestycji jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.
Miasteczko Rubikon to inteligentna inwestycja, zaprojektowana z myślą o jak największej optymalizacji przestrzeni.
To inwestycja, która będzie stanowić doskonałe uzupełnienie istniejącej tkanki miejskiej nie tylko pod względem urbanistycznym, ale również funkcjonalnym. W nowoczesnej, symetrycznej bryle budynku udało nam się wydzielić funkcjonalne lokale, pozwalające na wygodną aranżację małych powierzchni – podkreśla Agata Orłowska, architekt osiedla z pracowni OPA Architekci.
Wnętrza w projekcie zostały zaprojektowane tak, by mieszkańcy mogli w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i wygodnie zaaranżować każdy, nawet najmniejszy z lokali. Klienci kupując mieszkanie w Miasteczku Rubikon otrzymają w pakiecie projekt aranżacji powierzchni do wyboru w jednym z czterech stylów: modern, glamour, funky, light, wykonanych przez projektantkę młodego pokolenia Annę Gołębiewską.
Dzięki przemyślanym układom mieszkań w inwestycji nawet na niewielkich metrażach można zaaranżować wygodną łazienkę, z miejscem na pralkę, pojemne miejsca do przechowywania, część dzienną, część jadalną, a także widną kuchnię – wyjaśnia Gołębiewska.
Włochy to dzielnica coraz atrakcyjniejsza dla młodych osób – bliskość komunikacji miejskiej w tym kolejki SKM i WKD, terenów zielonych oraz dużych centrów handlowych. Mieszkańcy Miasteczka Rubikon dojadą autobusem, z przystanku znajdującego się tuż obok osiedla, na Dworzec Zachodni czy do Blue City w 15 min., a kolejką z pobliskiej stacji Warszawa Włochy w 10 min. do centrum. W okolicy doskonale rozwinięta jest infrastruktura dla rowerzystów – rozległe ścieżki rowerowe wśród okolicznych terenów zielonych. Na terenie osiedla dla amatorów sportów rowerowych zaprojektowano specjalne stojaki na rowery.