Lundbeck uruchomi Centrum Usług Biznesowych w Krakowie

1121
Quattro Business Park

Quattro Business Park

Duński gigant farmaceutyczny stworzy w stolicy Małopolski Centrum Usług Biznesowych obsługujące procesy finansowe, HR, IT i zakupowe. Na siedzibę Centrum Lundbeck wybrał budynek C w kompleksie biurowym Quattro Business Park. W transakcji najmu doradzali eksperci z firmy JLL.

Lundbeck – duńska firma farmaceutyczna o zasięgu globalnym – podpisała umowę najmu 1.700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w Quattro Business Park w Krakowie. W stolicy Małopolski Lundbeck uruchomi z początkiem lipca Centrum Usług Biznesowych, świadczące usługi z obszaru finansów, HR, IT oraz obsługi procesów zakupowych na rzecz innych oddziałów firmy w Europie. W Centrum pracę znajdzie ok. 130 osób.
Lundbeck w procesie poszukiwania i wyboru lokalizacji oraz negocjowania warunków najmu wspierali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL.
Rafał Oprocha, dyrektor oddziału JLL w Krakowie, komentuje:
Praca z Lundbeck była dla nas szczególnym zaszczytem, jako że firma nie tylko debiutowała na rynku krakowskim, ale również dlatego, że stolica Małopolski była dla niej miastem pierwszego wyboru. Na siedzibę Lundbeck poszukiwał ugruntowanej i dobrze skomunikowanej lokalizacji biurowej. Te warunki spełnia nowoczesny park biurowy Quattro Business Park, zrealizowany przez cenionego dewelopera Grupę BUMA.
Quattro Business Park zlokalizowany jest w północno-wschodniej części Krakowa przy Al. Gen. Bora-Komorowskiego 25 – jednej z głównych arterii komunikacyjnych Krakowa. Jego głównym atutem jest dostęp do znakomicie rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej umożliwiającej łatwy dojazd zarówno do centrum miasta, dworca PKP czy lotniska. Kompleks obejmie docelowo pięć budynków biurowych (budynki A, B, C, D oraz FIVE) o łącznej powierzchni najmu około 57.000 metrów kwadratowych. Do dyspozycji pracowników i gości parku będzie 1.150 miejsc parkingowych.

Kraków – mocna lokalizacja na globalnej mapie inwestycji z sektora usług dla biznesu

Decyzja Lundbeck dotycząca uruchomienia w Krakowie swojego Centrum Usług Biznesowych potwierdza bardzo mocną pozycję stolicy Małopolski na globalnej mapie lokalizacji dla projektów z sektora usług dla biznesu. Kraków plasuje się wysoko w światowych rankingach. Przykładowo miasto zajęło dziewiąte miejsce w globalnym zestawieniu 2014 Tholons Top 100 Outsourcing Destinations. Oprócz kadr, klimatu inwestycyjnego, infrastruktury transportowej, czy wysokiej jakości życia, kluczowym atutem Krakowa jest rozwinięty rynek biurowy.
Kraków z całkowitymi zasobami powierzchni na poziomie ponad 570.000 mkw. jest drugim po Warszawie największym rynkiem biurowym w Polsce, a w budowie znajduje się kolejne 130.000 mkw. Tak dynamiczny rozwój jest generowany w dużej mierze przez firmy z sektora usług dla biznesu, które zajmują już około 50 procent zasobów nowoczesnej powierzchni biurowej w mieście – dodaje Rafał Oprocha.

***
Lundbeck to międzynarodowa firma farmaceutyczna, w najwyższym stopniu oddana kwestii poprawy jakości życia osób cierpiących na choroby mózgu. Firma zatrudnia ok. 6.000 osób w 57 krajach, z czego 2.000 w samej Danii. Produkty Lundbeck są zarejestrowane w ponad 100 krajach.

JLL jest wiodącą firmą świadczącą usługi doradztwa w najmie powierzchni biurowej. W ujęciu całorocznym JLL zrealizował ok. 36 proc. wolumenu wszystkich umów zawartych z udziałem firm doradczych w stolicy Małopolski w 2013 r., co pozycjonuje firmę na pierwszym miejscu pod względem ilości wynajętej powierzchni biurowej w Krakowie.