Lublin: Kawalerka czy duży metraż – jakie mieszkania wybieramy?

1073
Nowy Początek - etap I i II Lublin

Nowy Początek - etap I i II Lublin

Mały metraż w przystępnej cenie, a może wielopokojowe mieszkanie, w którym nawet większej rodzinie nie zabraknie przestrzeni? Odpowiedzi na to pytanie są różne i najczęściej zależą od zasobności portfela. Deweloperzy dobrze o tym wiedzą, dlatego w ich ofertach można znaleźć bogaty wybór metraży.

Nowe osiedla mieszkaniowe powstają praktycznie we wszystkich dzielnicach Lublina. Na kupujących czekają więc budynki w wielu różnych lokalizacjach i o różnorodnej stylistyce. Jednak nawet na tym możliwości wyboru się nie kończą.
Jak mówi Ewelina Szantyka, menadżer ds. sprzedaży w Grupie Napollo, która jest inwestorem Osiedla Nowy Początek, zlokalizowanego w dzielnicy Ponikwoda inwestycje projektowane są tak, by w każdym budynku znalazł się pełen wachlarz mieszkań: od niewielkich, jednopokojowych, po duże lokale dla większych rodzin. Klientom deweloper dajemy więc szeroki wybór, a dobrym przykładem na to jest budynek realizujowany obecnie przy ul. Strzeszewskiego. Można w nim znaleźć zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwu-, trzy-, a nawet czteropokojowe.
Zdaniem ekspertów takie podejście jest uzasadnione, bo na rynku utrzymuje się zapotrzebowanie na bardzo zróżnicowane lokale.
Wśród kupujących zawsze są zarówno osoby, które szukają małych mieszkań, jak i takie, które są zainteresowane większymi. Nie można więc określić jakie metraże sprzedają się najlepiej. Można jednak wskazać, kto najczęściej zainteresowany jest określonymi mieszkaniami – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości HomePlace w Lublinie.
Kawalerki zwykle kupują młode osoby, do 25. roku życia albo klienci, którzy mają zapas gotówki i chcą zainwestować w mieszkanie pod wynajem. Druga grupa to osoby mniej więcej pomiędzy 25. a 35. rokiem życia, które potrzebują już większego, dwu- lub trzypokojowego mieszkania, bo zakładają rodziny. Wreszcie jest też trzecia grupa, czyli klienci z bardziej zasobnym portfelem, którzy szukają mieszkań o wysokim standardzie i dużym metrażu, np. siedemdziesięcio- lub osiemdziesięciometrowych – wylicza Marcin Rogowski.
Jednak nie tylko w kwestii metrażu, kupujący mają różnorodne potrzeby i preferencje. O wyborze mieszkania decydują też często takie kwestie, jak wielkość balkonu lub dostęp do ogródka albo to, czy w mieszkaniu jest aneks, czy też odrębna kuchnia. Dobrze zaprojektowany budynek – zdaniem Eweliny Szantyki – uwzględnia wszystkie te potrzeby .
Różnorodność oferty rzeczywiście wydaje się więc najlepszym sposobem na dotarcie do klienta. Zwłaszcza, że nawet jeśli na rynku pojawia się pewien trend, czy moda, to często trwa to dosyć krótko. Tymczasem sprzedaż mieszkań, również na najpopularniejszych osiedlach, to wielomiesięczny proces, rozpoczynający się już na etapie pierwszych prac budowlanych, a kończący się często dopiero po oddaniu gotowego budynku do użytkowania.