LoGin Park Elsdorf

2107
'PANATTDRYK.jpg


Wmurowanie kamienia węgielnego w maju – otwarcie w listopadzie. W ciągu zaledwie kilku miesięcy deweloper nieruchomości logistycznych Panattoni Europe wraz z grupą Noerpel zrealizował nowe centrum logistyczne w miejscowości Elsdorf w Dolnej Saksonii (Niemcy). LogIn Park Elsdorf ma łączną powierzchnię 43 tys. m kw. i jest położony tuż przy autostradzie A1 między Hamburgiem i Bremą. Jest to największy obiekt firmy logistycznej Noerpel.

Oficjalne otwarcie centrum logistycznego odbyło się w 22 listopada 2017 roku. Stefan Noerpel-Schneider, partner zarządzający grupą Noerpel wraz z Fredem Markusem Bohne, partnerem zarządzającym Panattoni Europe, Hansem Heinrichem Ehlen, posłem parlamentu Dolnej Saksonii i Andreasem Bellmannem, wójtem gminy Elsdorf, dokonali otwarcia obiektu.

Panattoni Europe jako wiodący deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych zaprojektował i zbudował w ciągu ostatnich miesięcy magazyn o powierzchni 41 600 m kw., antresolę o powierzchni ponad 500 m kw. powierzchni oraz około 1 000 m kw. pomieszczeń biurowych i socjalnych. Obiekt został zbudowany zgodnie ze standardami Niemieckiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Budownictwa. Spełnia wysokie wymagania dotyczące przechowywania materiałów wrażliwych, posiada powierzchnie, które mogą być wykorzystywane w elastyczny sposób, a także wysokiej jakości wyposażenie.

Obiekt został oddany przez Noerpel do użytku w październiku. Wprowadzili się już do niego pierwsi klienci, w tym nowy klient, firma BP. Pozostałe powierzchnie zostały wynajęte stałym klientom pochodzącym z południowych Niemiec, jak np. firmie Gardena.

„Tutaj w Elsdorf pomyślnie zakończyliśmy nowy, pionierski projekt”, mówi Stefan Noerpel-Schneider, partner zarządzający grupą Noerpel i dodaje „Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom: politykom i organom administracji za ich konstruktywne wsparcie, Panattoni za dobrą współpracę i kolegom z naszego zespołu projektowego za ich niezwykłe zaangażowanie. Wszystko to przyczyniło się do sukcesu tego projektu. „

Fred Markus Bohne, Partner Zarządzający Panattoni Europe potwierdził dobrą współpracę: „Dzięki precyzyjnym planom i dobrej współpracy z władzami udało się nam zakończyć to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie z zachowaniem szczególnych wymagań w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Dziękujemy za konstruktywną współpracę wszystkim zaangażowanym osobom i czekamy na wspólny sukces projektu! „

LoGin Park Elsdorf oferuje idealne warunki jako lokalizacja logistyczna i handlowa. Obejmujący 28 ha obszar znajduje się w połowie drogi między ośrodkami metropolitalnymi Hamburga i Bremy. Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu autostrady A1, strefa przemysłowa dysponuje dobrymi połączeniami komunikacyjnymi z portem w Hamburgu, a także z Zagłębiem Ruhry. Przy zakupie działki na terenie LogIn Park Elsdorf pośredniczyła firma Süderelbe AG. Mediacje między Noerpel i Panattoni prowadził BNP Paribas Real Estate.

W LogIn Park Elsdorf powstało 40 nowych miejsc pracy, głównie dla specjalistów z regionu – do końca 2017 roku liczba ta ma wzrosnąć do 60 nowych miejsc pracy. „Niezmiernie cieszy nas fakt, że dla realizacji projektu LogIn Park Elsdorf udało nam się pozyskać odnoszącą tak duże sukcesy, tradycyjną firmę rodzinną, jaką jest grupa Noerpel”, mówi Andreas Bellmann, burmistrz miejscowości Elsdorf. „Na tym przedsięwzięciu skorzysta nasza regionalna gospodarka.”