Lanwar buduje hale w Dusznikach Wielkop.

1490
Lanwar

Lanwar

Lanwar, firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości kosmetyków i galanterii hotelowej, rozpoczęła kolejną inwestycję, która swoim zakresem obejmuje budowę hali produkcyjno-magazynowej z budynkiem socjalno-biurowym. Obiekt o łącznej powierzchni 1942 m kw. powstanie w Dusznikach niedaleko Poznania.

Lanwar Cosmetic to przedsiębiorstwo specjalizujące się w sprzedaży i organizacji dostaw kosmetyków w Europie Wschodniej w takich krajach jak Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Ukraina, Gruzja oraz Czechy. Firma istnieje na rynku od 1990 roku i z powodzeniem rozwija swoją działalność w dostawie dla hotelarstwa kosmetyków hotelowych, tekstyliów hotelowych, a także produktów jednorazowych. Lanwar jest członkiem międzynarodowej organizacji Groupe GM, która jest największym na świecie dostawcą kosmetyków i galanterii do sieci hotelowych m.in. takich jak: Hyatt, Westin, Radisson, Holiday Inn, Mercure i wiele innych.
W związku z dynamicznym rozwojem przedsiębiorstwo rozpoczęło inwestycję polegającą na budowie hali produkcyjno-magazynowej z częścią biurowo-socjalną. Obiekt o łącznej powierzchni 1942 m kw. (część biurowo-socjalna 290 m kw., hala 1652 m kw.) powstanie w Dusznikach w Wielkopolsce i jest realizowany przez firmę Amwin w formule „projektuj-buduj”.
Do zakresu prac Amwin należy przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu budowlanego, kompleksowa budowa hali wraz z budynkiem socjalno-biurowym oraz elementy zagospodarowania terenu. Obiekt składa się z hali wraz z dwukondygnacyjną częścią socjalno-biurową, połączonych funkcjonalnie w jedną bryłę. Na parterze zaprojektowano część produkcyjną, która przechodzi w halę magazynową na pełną wysokość obiektu.
Elewacja hali zostanie wykonana z jasnoszarych płyt warstwowych w układzie pionowym. Wykorzystanie płyty warstwowej na elewacji części produkcyjno-magazynowej zapewni wysoką estetykę wykonania i trwałość na lata. W celu wyróżnienia wejścia do części socjalno-biurowej, portal wejściowy zostanie wykończony aluminiowymi panelami kompozytowymi. W jego obszarze zostaną również wykorzystane płyty warstwowe w układzie poziomym i ciemnoszara blacha elewacyjna profilowana. Połączenie tych materiałów stworzy nowoczesny design obiektu i podkreśli dbałość firmy o najwyższą jakość produktów.
Przedmiotem prowadzonej działalności firmy Lanwar jest produkcja i konfekcjonowanie wyrobów kosmetycznych. Proces produkcji w nowym obiekcie odbywać się będzie w systemie ciągu technologicznego z wykorzystaniem mieszalników statycznych o pojemnościach od 50 do 1000 l z płaszczem grzejnym i termostatem, maszyn dozująco-zamykających, maszyn znakujących i pakujących. Z kolei w magazynie surowców będą składowane materiały takie jak m.in.: rozpuszczalniki, lipidy i silikony, zagęstniki, barwniki, kompozycje zapachowe. W związku z charakterem przechowywanych materiałów, zostaną zastosowane posadzki szczelne, nienasiąkliwe, umożliwiające ustawienie paleto-wanien wychwytowych. Miejsce czasowego magazynowania odpadów produkcyjnych zostanie wyposażone w sorbenty, które służą do likwidacji ewentualnych drobnych wycieków.
Kolejnym wartym uwagi rozwiązaniem, które zapewni odpowiednie warunki pracy oraz wymagane parametry higieniczne, jest układ wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej. Kanały wentylacyjne zostaną połączone z centralą wentylacyjną z wymiennikiem krzyżowym, która zapewni odzysk ciepła i zmniejszy koszty eksploatacji budynku. Jest to jedno z rozwiązań greenamwin, które gwarantują nowoczesne i energooszczędne technologie dla obiektów przemysłowych. Ponadto w pomieszczeniach o wyższych wymaganiach higienicznych zastosowano skosy gładkie i wypełnienia styków płyt oraz sufit malowany farbami chlorokauczukowymi, co w efekcie zapewni utrzymanie czystości wewnątrz obiektu.
Zaproponowane przez Amwin rozwiązania przestrzenne, funkcjonalne i techniczne eliminują wpływ obiektu budowlanego na środowisko przyrodnicze, zdrowie ludzi i inne obiekty budowlane, a planowana inwestycja nie stanowi zagrożenie dla środowiska oraz higieny i zdrowia użytkowników obiektów i ich otoczenia.
Do kompetencji Amwin w realizowanej inwestycji należy przeprowadzenie całego procesu inwestycyjnego polegającego na kompleksowym wybudowaniu obiektu – w tym dostawa i montaż konstrukcji, ścian, dachu, stolarki, wykonanie posadzki przemysłowej, wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.