KPMG wynajmie do 10.000 mkw. w biurowcu Gdański Business Center

1132
Gdański Business Center

Gdański Business Center

KPMG, międzynarodowa sieć firm doradczo-audytorskich, która w Polsce zatrudnia ponad 1200 osób, wynajmie do 10.000 mkw. powierzchni w nowo powstającym kompleksie biurowym Gdański Business Center w Warszawie.

Biuro w Warszawie jest jednym z siedmiu biur KPMG. Oprócz Warszawy, KPMG posiada biura w Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Najemcę w procesie poszukiwania nowej lokalizacji dla biura w Warszawie oraz negocjowania warunków umowy reprezentowali eksperci z Jones Lang LaSalle.
Gdański Business Center cechuje znakomita ekspozycja i lokalizacja – inwestycja powstaje u zbiegu ulic Andersa i Inflanckiej, bezpośrednio przy wejściu do stacji metra Dworzec Gdański, stacji kolejowej oraz przystanków tramwajowych i autobusowych, a także w pobliżu mostu Gdańskiego, umożliwiającego szybki dojazd do obiektu pracownikom mieszkającym w dzielnicach prawobrzeżnej Warszawy. Kompleks składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni najmu ok. 47.000 mkw. Do dyspozycji pracowników i gości zostanie oddane ponad 430 miejsc parkingowych. Biurowiec Gdański Business Center zaprojektowany został zgodnie ze standardami certyfikatu środowiskowego BREEAM. Inwestorem obiektu jest firma HB Reavis.
Zainteresowanie, jakim cieszy się Gdański Business Center wśród najemców potwierdza potencjał okolic Dworca Gdańskiego jako nowej stołecznej destynacji biznesowej.
Karol Patynowski, starszy konsultant w dziale reprezentacji najemcy, Jones Lang LaSalle, komentuje:
Do największych atutów okolic Dworca Gdańskiego należy szeroki dostęp do środków komunikacji publicznej oraz bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa, a także bezpośrednie sąsiedztwo centrum handlowo–rozrywkowego Arkadia, z bogatą ofertą zakupową i gastronomiczną, czy hotelu Ibis. Co więcej, realizowane projekty mieszkaniowe, a także planowane inwestycje mające na celu zagospodarowanie terenów wokół dworca, będą sprzyjać tworzeniu nowej tkanki miejskiej w tej części Warszawy. Dzięki tym atutom okolice Dworca Gdańskiego mogą stanowić nową, interesującą alternatywę dla lokalizacji biurowych o ugruntowanej pozycji na warszawskim rynku.
Gdański Business Center zostanie oddany do użytku w nadchodzącym roku, a KPMG wprowadzi się do swojej nowej siedziby w II połowie 2015 r.