Kolejny warszawski biurowiec dla Griffin Group

1030
COMPANY HOUSE II

COMPANY HOUSE II

Company House II trafia do Griffin Group. Nieruchomość położona przy Al. Jerozolimskich 195A w Warszawie została nabyta od AXA Real Estate.

W budynku Company House II mieści się polski oddział firmy Microsoft. Transakcja została sfinalizowana w środę 19 lutego 2014 r.
Inwestycja w Company House II jest naturalnym uzupełnieniem naszej akwizycji z lutego 2013 roku, kiedy kupiliśmy bliźniaczy budynek Company House I, tzw. Philips House. Budynki stanowią swoisty zespół, dobrze się uzupełniają i wierzymy że skupione w jednym ręku pozwolą osiągnąć odpowiedni efekt synergii – mówi Tomasz Tondera z Griffin Group, który koordynował przejęcie nieruchomości.
Company House II usytuowany jest w dynamicznie rozwijającej się biznesowej części stolicy, a jego całkowita powierzchnia użytkowa to 9.379 m kw. Został zbudowany w 2003 roku i jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Jego głównymi najemcami po zmianie właścicielskiej pozostaną Microsoft oraz Agfa. Zakup budynku współfinansowany jest przez bank Westdeutsche ImmobilienBank AG (przejęcie istniejącego kredytu bankowego).
Łącznie w ciągu trzech ostatnich miesięcy Griffin kupił trzy biurowce za kwotę ponad 200 mln zł. W grudniu 2013 r. przejął Nordic Park, mieszczący się przy ul. Kruczkowskiego w Warszawie, a w styczniu br. położony w centrum stolicy przy ul. Żurawiej Bliski Office Center.

O GRIFFIN GROUP

Griffn Real Estate został założony w 2006 roku jako platforma do zarządzania funduszami inwestującymi w sektor nieruchomości. Od początku istnienia inwestuje w nie także swój własny kapitał. W marcu 2013 Griffn pozyskał inwestora strategicznego – Oaktree Capital Management, z którym współpracuje od 2010 roku. Oaktree jest hedgingowym funduszem wywodzącym się z USA. Posiada biura na całym świecie, zatrudnia ponad 650 osób oraz zarządza środkami w wysokości prawie 90 miliardów dolarów.
Griffn to wiodący na polskim rynku nieruchomości inwestor, który w imieniu zarządzanych przez siebie funduszy aktywnie lokuje środki w prestiżowe projekty. Celem strategicznym jest zbudowanie w ciągu kilku lat unikatowego portfela nieruchomości. W portfolio grupy Griffn znajduje się obecnie m.in. Hala Koszyki w Warszawie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Supersam w Katowicach oraz inne obiekty biurowe i handlowe, a także działki inwestycyjne.
Griffn wspiera liczne inicjatywy, w tym Fundację Edukacyjną Jana Karskiego. W przestrzeniach należących do funduszy zarządzanych przez Griffn realizowane są również projekty artystyczne inicjowane przez Griffn Art Space – instytucję powołaną przez Griffn, aby wspierać sztukę i promować jej obecność w przestrzeni publicznej.