Kolejny biurowiec w Promenadach Wrocławskich

1101
Promenady Wroclawskie ZITA

Promenady Wroclawskie ZITA 

Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs na projekt architektoniczny drugiego już obiektu biurowego w ramach biznesowej części Promenad Wrocławskich. Konkurs na projekt biurowca o nazwie Promenady Zita wygrali wrocławscy architekci Maćków Pracownia Projektowa pod kierownictwem architekta Zbigniewa Maćkowa.

 Natomiast w pierwszym, otwartym w lipcu, biznesowym obiekcie nowej dzielnicy Promenadach Epsilon swoje biuro będzie mieć m.in. światowy przewoźnik lotniczy Qatar Airways, który zatrudni na początku około 100, a docelowo nawet 200 osób.

Wrocław należy do polskiej czołówki w pozyskiwaniu inwestorów, a na potrzeby ich obsługi powstają wciąż nowe powierzchnie biurowe. W ostatnim czasie do stolicy Dolnego Śląska ściągnięto m.in. katarskie linie lotnicze Qatar Airways, które otworzą na terenie Promenad Wrocławskich – w biurowcu Epsilon – wielojęzyczne Centrum Obsługi Klienta. Przewoźnik zatrudni we Wrocławiu na początek około 100 osób, pomagających klientom z kluczowych rynków Europy.

Zaufanie światowego lidera, którego marka rozpoznawana jest jako synonim najwyższej jakości produktów, zdobywającego najważniejsze branżowe nagrody, jest potwierdzeniem, że tworzymy obiekty spełniające te wymagania – mówi Roman M. Meysner, członek zarządu i dyrektor operacyjny Vantage Development SA.

Biurowy segment rynku deweloperskiego ma się we Wrocławiu zdecydowanie dobrze i stale się rozwija. Rocznie oddawanych jest kilkadziesiąt tysięcy metrów nowych powierzchni.

– Znamy trend i staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom inwestorów. Potencjał dla rynku wrocławskiego jest duży, dlatego też po budowie i udanej komercjalizacji obiektu Epsilon postanowiliśmy uruchomić nowy projekt Promenady Zita – dodaje Roman M. Meysner.

Inwestor w poniedziałek 8 października 2012 r. rozstrzygnął konkurs na koncepcję architektoniczną. Projekt autorstwa Maćków Pracowni Projektowej wygrał z 6 innymi propozycjami. Wyróżnienie otrzymały działające jako jeden zespół konkursowy dwie pracownie: Heinle, Wische und Partner Architekci i TH Architekci.

W nowym obiekcie klasy B+ zaplanowano nowoczesne, dające się łączyć moduły, o powierzchni od 250 m kw. Łącznie do dyspozycji najemców oddanych zostanie ponad 20.000 m kw. powierzchni najmu, a także parking podziemny z kontrolą dostępu. Klienci będą mogli też swobodnie zaparkować tuż przy obiekcie na parkingu naziemnym. Biurowiec Promenady Zita zostanie ukończony w 2014 roku. Inwestor już teraz z myślą o rozwoju systemów IT i przyszłych potrzebach najemców jako jeden z ważniejszych punktów zastrzegł, by instalacje teleinformatyczne w budynku miały spore rezerwy przesyłowe, a z drugiej strony instalacje czy elementy budynku pozwalające jeszcze oszczędniej zarządzać zużyciem energii elektrycznej i cieplnej, a także pozyskiwać ją z odnawialnych źródeł. Roman M. Meysner argumentuje, że w dzisiejszych czasach biznes potrzebuje coraz wydajniejszego zaplecza technicznego. Instalacje muszą być dostosowane do rozbudowy, coraz większej ilości przesyłanych przez nie danych, ale też powinny zostać zaprojektowane i wykonane dając minimalne zużycie energii.

Nowy biurowiec powstanie w ramach biznesowej części Promenad Wrocławskich na terenie między ul. Trzebnicką i Rychtalską, połączonych nową ulicą Słonimskiego, której budowa rozpocznie się na wiosnę. Obecnie wznoszony jest także pierwszy budynek mieszkalny na 248 mieszkań. Trzy wspomniane inwestycje są dopiero początkiem. Ideą inwestora jest stworzenie w tej części miasta kompletnie nowej dzielnicy, która obejmować będzie około 20 budynków.