Kartonika inwestuje w wielkopolskim Budzyniu

1039
Kartonika

Kartonika

Interesujące rozwiązania architektoniczne zwiększające estetykę wykonania obiektu – Amwin projektantem i kompleksowym wykonawcą hali produkcyjno-magazynowej z biurowcem dla firmy Kartonika w Budzyniu.

Kartonika, firma specjalizująca się w produkcji opakowań z tektury falistej, rozpoczęła nową inwestycją, która związana jest z budową hali produkcyjno-magazynowej z częścią biurowo-socjalną. Obiekt o łącznej powierzchni 1200 m kw. powstanie w Budzyniu. Amwin – projektant i kompleksowy wykonawca hal oraz biurowców – realizuje inwestycję w oparciu o wariant współpracy projektuj-buduj.
Firma Kartonika w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na papier i tekturę falistą oraz opakowania podjęła decyzję o rozwoju zasobów produkcyjnych. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji różnorodnych opakowań z tektury falistej. W celu zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług, firma rozpoczęła budowę nowego obiektu produkcyjno-magazynowego, który zostanie wyposażony w nowoczesny park maszynowy. Nowy obiekt o łącznej powierzchni 1200 m kw. (hala – 1000 m kw., biurowiec 200 m kw.) będzie zlokalizowany w Budzyniu w Wielkopolsce.
Jednonawowa hala oraz część socjalno-biurowa zostanie wykonana w technologii konstrukcji stalowej, natomiast część socjalno-biurowa w technologii tradycyjnej – murowanej. Nowa inwestycja jest prowadzona przez firmę Amwin.
Inwestorzy często poszukują rozwiązań, których głównym wyznacznikiem jest opłacalność ekonomiczna inwestycji – czas istnienia i eksploatacji obiektów to dane, które są ściśle związane ze wskaźnikiem rentowności inwestycji. W celu zapewnienia najwyższej jakości przy zachowaniu odpowiedniej relacji do ceny, biuro projektowe Amwin zaproponowało optymalne i sprawdzone rozwiązania Qamwin. Ponadto w celu zagwarantowania trwałości obiektu i wysokiej estetyki wykonania, inwestycja zostanie zrealizowana przez zespoły pracowników fizycznych Amwin, którzy podejmują najwyższą staranność wykonania wynikającą z odpowiedzialności za gwarancję wykonania. Wykorzystywanie coraz szerszej gamy materiałów do konstrukcji zewnętrznej obudowy obiektu umożliwia stworzenie unikatowego wizerunku obiektu, a wybór odcienia zawsze powinien współgrać z charakterem prowadzonej działalności, otoczeniem budynku i preferencjami inwestora. Kolorystyka obiektu zostanie utrzymana w odcieniu szarym, który jest uznawany za ponadczasowy kolor i symbolizuje solidność oraz nowoczesność. Ponadto barwa ta doskonale komponuje się z odcieniem pomarańczowym, który nawiązuje do logotypu przedsiębiorstwa.
W nowym obiekcie elewacja hali zostanie wykonana w rozwiązaniu płyty warstwowej z rdzeniem z pianki poliuretanowej w układzie pionowym. W celu nadania projektowanemu obiektowi charakteru i stworzeniu niepowtarzalnego designu, na części biurowej została zaproponowana elewacja wykonana z płyty warstwowej w układzie poziomym w połączeniu z blachą falistą. Wykorzystanie blachy falistej na obiekcie to nie tylko zabieg architektoniczny podkreślający walory estetyczne, ponieważ blacha jest materiałem trwałym i bardzo dobrze komponującym się z innymi materiałami. Ponadto blacha na projektowanym obiekcie nawiązuje swoją strukturą do przekroju tektury falistej, która jest głównym przedmiotem działalności przedsiębiorstwa.
Kolejnym zabiegiem architektonicznym zwiększającym harmonię i estetykę obiektu jest attyka zaprojektowania na części biurowej. Jej zadaniem jest zakrycie spadzistości połaci dachowej obiektu. Amwin jest odpowiedzialny za przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu, kompleksowe wykonanie obiektu wraz z wykonaniem prac ziemnych i fundamentowych, zagospodarowaniem terenu, jak również wykonaniem wszystkich instalacji i wykończeniem wnętrz.
Planowany termin realizacji inwestycji to sierpień-grudzień 2014 roku.