Kamienica Jeżyce – nowe osiedle w centrum Poznania

1122
Kamienica Jeżyce 2

Kamienica Jeżyce 2

Ronson Development rozpoczął realizację nowego projektu o nazwie Kamienica Jeżyce, który powstanie przy ulicy Kościelnej w tej dzielnicy stolicy Wielkopolski.

Pierwszy etap obejmuje 139 lokali o powierzchni od 30 do 113 m kw. Mieszkania w projekcie kwalifikują się do programu dopłat Mieszkanie dla Młodych.
Projekt jest położony niedaleko historycznego rynku Jeżyckiego, w otoczeniu licznych charakterystycznych kamienic, zaledwie 5 minut od parku Sołackiego. Część mieszkań oferowanych w Kamienicy Jeżyce spełnia kryteria rządowego programu dopłat do kredytów Mieszkanie dla Młodych. Limit cenowy dla Poznania od października wynosi 5915 zł/m kw.
Kamienica Jeżyce będzie cechowała się nowoczesną, miejską architekturą. Lokalizacja w centrum Poznania z rozwiniętą infrastrukturą miejską oraz blisko terenów zielonych, takich jak Ogród Botaniczny, park Sołacki, czy jezioro Rusałka sprawia, że projekt jest również atrakcyjną propozycją dla klientów kupujących mieszkania w celach inwestycyjnych.
Ronson Development wybrał już generalnego wykonawcę osiedla, którym została firma Mostostal Warszawa. Rozpoczęcie budowy planowane jest na połowę października 2014 r. Osiedle będzie gotowe w III kw. 2016 r.
Kamienica Jeżyce docelowo będzie się składać z 281 mieszkań. W ramach pierwszego etapu powstaną dwa budynki czteropiętrowe od ulicy Kościelnej oraz dwa budynki pięciopiętrowe wewnątrz osiedla. Oferta obejmuje 139 lokali w tym 21 kawalerek, 70 mieszkań dwupokojowych, 36 trzypokojowych oraz 12 czteropokojowych. Pod budynkiem znajdzie się hala garażowa. Na parterze od strony ulicy Kościelnej zaplanowano lokale usługowe.
Deweloper rozpoczął już sprzedaż mieszkań. Ceny rozpoczynają się od 5850 zł/m kw. brutto.