Inwestycja w apartamenty

1071
Apartament2

Apartament2

Kupno nieruchomości to bardzo dobra inwestycja. Lokowane w ten sposób pieniądze pozwalają nabyć mieszkanie, które ma w przyszłości zagwarantować poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Poza tym zakupiona inwestycja z reguły zwraca się wraz z upływem czasu. Jest tak szczególnie w przypadku mieszkań luksusowych.

Rynek tego typu nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Segment mieszkań premium utrzymuje więc z reguły swoje ceny, zwłaszcza w przypadku najlepszych lokalizacji.

Apartamentowe standardy

Często pojęcie apartamentu używane jest na wyrost. Pod tą nazwą można spotkać zwykłe mieszkania, w dodatku o powierzchni 40 czy nawet 30 mkw. Apartament to mieszkanie luksusowe, którego standard ma zapewnić mieszkańcom komfort i co najważniejsze prestiż. Nieruchomości o tak małej powierzchni, nawet jeżeli będą spełniać w pewnym stopniu wymienione kryteria nie można nazwać apartamentem.
Mieszkanie z segmentu premium musi mieć odpowiedni rozkład. Dolną granica w odniesieniu do powierzchni nie powinna być mniejsza niż 60 mkw. Z kolei jego wysokość nie może być mniejsza niż 2,75 m. Równie ważny jest standard wykończenia tego typu lokalu, nie wspominając o całym budynku. Materiały z jakich powstał dany obiekt oraz te, które użyto do wykończenia apartamentu, musi charakteryzować odpowiednia jakość. Budynek, jak i samo mieszkanie, powinny być wyposażone w odpowiednie instalacje, w tym m.in. klimatyzację, windę, garaż podziemny, monitoring wizyjny oraz recepcję w holu budynku. Nie można również pominąć bardzo ważnego aspektu jakim jest lokalizacja. Miejsca pod luksusowe apartamenty powinny znajdować się w prestiżowych dzielnicach. To dość ważny powód, ponieważ daje właścicielowi poczucie wyjątkowości.

Botanica Residence – luksusowe apartamenty w centrum Wrocławia

Inwestycja powstaje u zbiegu ulic Sienkiewicza i Matejki, naprzeciwko Ogrodu Botanicznego. Metraż apartamentów, zlokalizowanych na najwyższej kondygnacji inwestycji, waha się pomiędzy 60 a ponad 145 mkw. Wszystkie lokale tego typu posiadają przestronne tarasy.
Nie poszliśmy na kompromis w kwestii jakości wykończenia budynku. Przeszklona fasada pozwoli przyszłym mieszkańcom cieszyć się widokiem Ogrodu Botanicznego i Ostrowa Tumskiego – zaznacza Alicja Czajer-Puchalska, specjalistka z firmy DOM.developer, inwestora projektu. – W każdym apartamencie znajdzie się kompletna instalacja elektryczna z osprzętem, wysokiej jakości kaloryfery, drzwi zewnętrzne, podejścia pod urządzenia sanitarne oraz instalacje: wideofonowa, RTV, telefoniczna i internetowa – dodaje.
Mieszkania luksusowe posiadają ponadto indywidualne systemy klimatyzacyjne i panoramiczne okna, pozwalające na naturalne doświetlenie. W podziemiach budynku powstał garaż na 61 miejsc postojowych, z których część przypisana jest właścicielom apartamentów. Zakończenie budowy planowane jest na koniec ostatniego kwartału roku.

Kto kupuje apartamenty?

Mieszkania z segmentu premium z reguły są przeznaczone dla osób o ponadprzeciętnych dochodach. W naszym kraju wraz z rozwojem gospodarki wzrasta liczba osób zamożnych. Dlatego udział apartamentów w ofercie deweloperów z roku na rok wzrasta. Statystyki nie kłamią. Jesteśmy narodem, który jest jednym z liderów przyrostu ludzi najbogatszych. Dzięki temu rynek luksusowych apartamentów w Polsce ma przed sobą niezłe perspektywy rozwoju.