INVENTIA powstaje na poznańskim Łazarzu

1095
INVENTIA-PROTEA

INVENTIA-PROTEA

INVENTIA – mieszkania w dawnej fabryce rowerów – to kameralna inwestycja przy ulicy Kasprzaka 13 w Poznaniu realizowana przez firmę Protea Development.

W ramach inwestycji deweloper zrealizuje zespół 2 budynków. Pierwszy to odbudowa kamienicy z zachowaniem historycznej architektury budynku przedwojennej fabryki rowerów. Druga część stanowić będzie budynek wewnątrz kompleksu składający się z 2 segmentów połączonych wspólnym parterem, w którym znajdować się będzie lokal usługowy.
W kompleksie powstanie 57 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych o powierzchniach od 29 do 58 m kw. w cenie od 5500 do 7000 zł/m kw. brutto. W ramach inwestycji deweloper planuje też powstanie 3 mieszkań o większej powierzchni usytuowanych na poddaszu budynku frontowego.
Mieszkania zostaną wykonane w standardzie deweloperskim, a cała inwestycja zostanie zakończona we wrześniu 2015 roku. Deweloper poprzez odtworzenie architektury budynku frontowego oraz pewne elementy uwidocznione w częściach wspólnych zamierza nawiązać do historii tego miejsca.
Projekt INVENTIA to atrakcyjna lokalizacja – obiekt jest raczej kameralną inwestycją, zaciszną, a jednocześnie położoną blisko głównego węzła komunikacyjnego ulicy Głogowskiej. Dodatkowo w bliskiej odległości mieści się Palmiarnia, a także park Kasprowicza.
Walorem wpływającym na atrakcyjność inwestycji jest ponadto położenie w niedalekiej odległości od Międzynarodowych Targów Poznańskich, co ma szczególne znaczenie dla klientów planujących zakup lokalu z myślą o jego dalszym wynajmie.
Inwestorem jest firma Protea Development, należąca do Grupy Anioła notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.