IMMOFINANZ Group buduje RIVERPARK w Poznaniu

1137
Riverpark1

Riverpark1

Jeszcze w tym miesiącu IMMOFINANZ Group rozpocznie budowę swojej pierwszej poznańskiej inwestycji – kompleksu mieszkaniowego RIVERPARK. Projekt zakłada realizację 189 mieszkań o łącznej powierzchni 11.852 m kw., a jego ukończenie jest przewidywane na pierwszą połowę 2015 roku.

Kompleks RIVERPARK został zlokalizowany na południe od centrum Poznania, tuż nad Wartą, u zbiegu ulic Droga Dębińska i Bielniki. Osiedle tworzą dwa pięciokondygnacyjne budynki oraz trzy wille miejskie o wysokości trzech kondygnacji. Pod każdym z budynków znajdzie się podziemny garaż z łącznie 198 miejscami parkingowymi. Każdy z apartamentów będzie posiadał balkon, taras lub prywatny ogród.
Jak mówi Daniel Riedl, członek zarządu IMMOFINANZ Group firma od wielu lat prowadzi inwestycje zarówno na rynkach wschodnio- jaki i zachodnioeuropejskich i rozwinęła odpowiednie wysoko wyspecjalizowane struktury. Jej portfolio koncentruje się na wielkoskalowych założeniach mieszkaniowych, których oferta skierowana jest do rosnącej klasy średniej.
RIVERPARK został zlokalizowany w jednym z najpiękniejszych zakątków Poznania. Mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z wszystkich udogodnień związanych ze śródmiejską infrastrukturą Poznania i jednocześnie cieszyć się bliskością natury – rzeka, zieleń, ścieżki spacerowe i rowerowe wiodące daleko poza miasto. Dla rodzin z dziećmi atutem jest bezpośrednie sąsiedztwo największego w Poznaniu Ogrodu Jordanowskiego.
Projekt RIVERPARK został opracowany przez doświadczony zespół projektantów z warszawskiej pracowni Adaptic Architekci. Apartamenty zostały zaprojektowane tak, by stać się odpowiedzią na potrzeby singli, młodych rodzin, studentów i ich rodziców oraz biznesmenów, którzy chcieliby przenieść się z przedmieść do centrum miasta. Mieszkania na parterze posiadają osobne ogródki, a pozostałe mieszkania mają wykończone drewnem balkony lub loggie. Obszerne zielone dziedzińce wewnętrzne oraz plac zabaw dla dzieci są doskonałym miejscem do wypoczynku. Osoby poruszające się na wózkach lub z wózkami bez problemu dostaną się do środka budynków dzięki rampom podjazdowym przy klatkach schodowych, które są wyposażone w szerokie windy. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia system monitoringu i kontroli dostępu. W doborze materiałów i w rozwiązaniach przestrzennych widoczna jest dbałość o trwałość i jakość inwestycji. Materiały naturalne jak kamień, gres, lastrico, szkło, drewno są przyjazne dla środowiska i użytkowników. Antywłamaniowe drzwi do mieszkań oraz ściany wewnętrzne mają podwyższony standard akustyczny.
Na klientów czekają dwie dogodne i bezpieczne formy finansowania: pierwsza to system 10/90, który pozwala na wpłatę jedynie 10 proc. sumy w momencie podpisania umowy deweloperskiej, a pozostałych 90 proc. dopiero przy odbiorze kluczy do nowego mieszkania. Klient płaci za mieszkanie już po powstaniu lokalu, mimo że umowę podpisuje na wczesnym etapie realizacji inwestycji. W praktyce model ten oznacza bezpieczeństwo transakcji, krótszy i tańszy kredyt hipoteczny oraz pewność, że deweloper posiada środki na pełną realizację inwestycji.
Druga to zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy (escrow). Pieniądze wpłacone przez klienta zostają zabezpieczone na rachunku bankowym – deweloper ma gwarancję terminowej zapłaty za wybudowane mieszkanie, a pieniądze kupującego są przechowywane w niezależnym depozycie do momentu oddania gotowego mieszkania. Podobne warunki oferuje jedynie około 5 proc. deweloperów obecnych na polskim rynku.
Szacowana wartość inwestycji to 18 milionów euro.

Wszystkich zainteresowanych ofertą inwestor zaprasza na Targi Mieszkań i Domów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach od 7 do 8 września. Inwestycja Riverpark zostanie zaprezentowana w hali nr 3 MTP, na stoisku nr H 13.

RIVERPARK to pierwsza inwestycja austriackiego dewelopera IMMOFINANZ Group w Poznaniu. Aktualnie firma buduje biurowiec Nimbus na Alejach Jerozolimskich w Warszawie, osiedle Dębowe Tarasy w Katowicach oraz centrum handlowe Tarasy Zamkowe w Lublinie. Największą do tej pory przeprowadzoną inwestycją koncernu w Polsce była Silesia City Center w Katowicach (obecnie w trakcie sprzedaży, zakończenie transakcji przewidywane jest na wrzesień 2013 roku). Wszystkie polskie inwestycje należące do IMMOFINANZ Group stanowią 9,5 proc. portfolio grupy, a składa się na nie 36 nieruchomości o łącznej wartości 991,1 milionów euro.

O IMMOFINANZ Group:

IMMOFINANZ Group to jedna z największych w Europie firm z branży nieruchomości. Jest notowana w indeksie ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od momentu założenia w 1990 r. zgromadziła portfolio wysokiej klasy nieruchomości, które obecnie obejmuje ponad 1700 wysoko notowanych nieruchomości o wartości około 10,5 mld euro. Jako „machina napędzająca rynek nieruchomości” koncentruje się na połączeniu 3 podstawowych obszarów działalności: rozwoju trwałych, specjalnie zaprojektowanych wysokiej klasy nieruchomości w najlepszych lokalizacjach, zarządzaniu aktywami oraz zoptymalizowanym cyklu sprzedaży. Celem firmy jest uzyskanie wysokiej rentowności podczas całego procesu zmiany wartości, z jasno określonym, ujednoliconym i uprzemysłowionym procesem. IMMOFINANZ Group koncentruje swoją działalność w segmencie handlowym, biurowym, logistycznym i mieszkaniowym na ośmiu rynkach: austriackim, niemieckim, czeskim, słowackim, węgierskim, rumuńskim, polskim i rosyjskim.