Immobel i Griffin wspólnie zrealizują Osiedle Wilanów

1107
osiedle Wilanów

osiedle Wilanów

Immobel – deweloper, który aktywnie działa na rynku polskim, belgijskim i luksemburskim, zakupił 25 proc. udziałów (z opcją zwiększenia udziałów do 50 proc.) w spółce realizującej projekt Osiedle Wilanów w Warszawie. Projekt ten będzie prowadzony wspólnie z grupą Griffin Real Estate, z którą od momentu rozpoczęcia swej działalności w Polsce w 2011 r. Immobel z sukcesami już współpracował.

Projekt Osiedle Wilanów zakłada utworzenie w kilku etapach kompleksu miejskich willi. Powstaną one na działce budowlanej o powierzchni 36 hektarów znajdującej się w warszawskiej dzielnicy Wilanów, u stóp Skarpy Ursynowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu Las Natoliński w Powsinie. Lokalizacja ta, na granicy Wilanowa i Ursynowa, zagwarantuje przyszłym mieszkańcom ciszę i spokój i jednocześnie możliwość szybkiego dostępu do centrum miasta.
Wille zostaną zbudowane z zastosowaniem energooszczędnej, ekologicznej technologii. Będą one wyposażone w gruntowe pompy ciepła, kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne, które pozwolą na ogrzanie budynków w niedrogi i ekologiczny sposób.
W projektowanych domach zastosowana zostanie również wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która nie tylko wyeliminuje pył i alergeny z powietrza, lecz także zmniejszy zapotrzebowanie na ciepło.
–– Wraz z naszym partnerem Griffin Group stworzyliśmy projekt, który, dzięki rozwiązaniom przyjaznym dla środowiska, gwarantuje niskie koszty użytkowania. Wierzymy, że optymalizacja kosztów utrzymania, estetyczny i spójny projekt, a także bezpieczeństwo, przyciągną nie tylko obecnych użytkowników domów jednorodzinnych, ale również te osoby, które dotychczas nie zdecydowały się na przeprowadzkę do własnego domu – mówi Gaetan Piret, CEO Immobel S.A.
Także Przemysław Krych, CEO i założyciel Griffin Real Estate podkreśla unikatowe cechy mającego powstać osiedla:
Jesteśmy zdania, iż nowoczesne i ekologiczne rozwiązania powinny być nie tylko stosowane w obiektach biurowych i luksusowych apartamentach, lecz powinny być dostępne dla szerszego grona odbiorców. Dlatego Griffin pragnie budować domy, które będą nie tylko ładne, ale także przyjazne dla środowiska. Cieszymy się, że w inwestycji towarzyszyć nam będzie tak ważny i prestiżowy partner jak Immobel – mówi Krych.

O Immobel:
Immobel, spółka notowana na platformie giełdowej Euronext w Brukseli od 19 września 1863 r., jest od 150 lat poważnym graczem na belgijskim rynku deweloperskim. Firma działa także w Wielkim Księstwie Luksemburga i w Polsce. Jej działalność obejmuje sektor biurowy, mieszkaniowy i gruntowy, co gwarantuje różnorodność projektów w jej portfolio. Dzięki znajomości rynku oraz fachowej wiedzy spółka może tworzyć, rozwijać i użytkować ambitne projekty w sektorze nieruchomości, które tworzą długotrwałą wartość, a jednocześnie nie niszczą środowiska i uwzględniają najważniejsze kwestie społeczne.
Spółka Immobel jest notowana na brukselskiej platformie giełdowej NYSE Euronext jako „Immobel”.

O Griffin Group:
Griffin to dynamicznie rozwijająca się grupa inwestycyjna działająca na rynku nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa powstała w 2006 r. i do tego czasu aktywnie inwestuje w Polsce, Niemczech i na Ukrainie. Griffin stara się dostrzec sytuacje, dające możliwość realizacji interesujących projektów, które zapewniają ponadprzeciętne zwroty dla inwestorów. To, co stanowi o sile Grupy Griffin to dostrzeganie w pozornie mało atrakcyjnych projektach dużego potencjału.