i2 Development rewitalizuje park we wrocławskiej dzielnicy Krzyki

986
i2Development Park Krzyki

i2Development Park Krzyki

We wrocławskiej dzielnicy Krzyki z inicjatywy lokalnej powstaje nowy park zlokalizowany między ulicami Wierzyńskiego i Zawiszy Czarnego. Ma być miejscem spotkań i relaksu dla mieszkańców nieruchomości sąsiadujących z zielonym zakątkiem. W jego budowę zaangażował się i2 Development – deweloper inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych.

Z terenem parku, który został w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony na zieleń parkową graniczy Osiedle Zodiak 3 – kompleks 14 budynków w zabudowie bliźniaczej dwulokalowej – realizowane przez i2 Development. Inwestycja dedykowana jest rodzinom, które cenią ciszę i spokój, dlatego deweloper zaangażował się w budowę nowego parku, który zlokalizowany jest po sąsiedzku.
Tego typu inicjatywy są charakterystyczna dla dotychczasowych działań wrocławskiego dewelopera: tworzenie miejsc, w których chce się żyć i mieszkać. Jego misją jest budowanie bezpiecznych przestrzeni mieszkalnych, które wpiszą się we wrocławski pejzaż architektoniczny. Nawet najpiękniejszy i funkcjonalny budynek jest osadzony w jakimś krajobrazie. Dlatego tak ważne są tereny zielone.
Biuro projektowe Chamielec Architekci, które działa w ramach Grupy i2 Development zaprojektowało układ ścieżek, elementów małej architektury i zieleni.
Nie wykluczamy, że w ramach projektu stworzymy tu również mały park zabaw – tłumaczy Arkadiusz Chamielec, szef biura projektowego Chamielec Architekci w Grupie i2 Development. Może on powstać w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Głosowanie mieszkańców trwa do 12 października. – Wspieramy projekt marketingowo i chcemy pomóc w jego realizacji. Wszystko zależy jednak od decyzji mieszkańców – dodaje Chamielec.