i2 Development idzie na GPW

1182
i2 Development bulwar staromiejski z lotu ptaka

i2 Development bulwar staromiejski z lotu ptaka

W połowie kwietnia rozpocznie się publiczna emisja akcji spółki i2 Development, wrocławskiego dewelopera działającego w segmencie lokali o podwyższonym standardzie. Firma chce zebrać od inwestorów do 58 mln zł.

30 marca Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki.
W ofercie publicznej i2 Development zaoferuje 2 mln nowych akcji serii B, które stanowić będą 20 proc. w podwyższonym kapitale akcyjnym. Większość puli (1,8 mln sztuk) przeznaczona będzie dla inwestorów instytucjonalnych. W tym tygodniu wrocławski deweloper rozpocznie road show. Budowa księgi popytu w transzy inwestorów instytucjonalnych odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia (11 kwietnia poznamy przedział cenowy akcji), a dzień później ruszą zapisy, które potrwają do 19 kwietnia.
Z emisji akcji i2 Development chce zebrać maksymalnie do 58 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone w większości na zakup gruntów oraz wkłady własne do kredytów inwestycyjnych.
Środki z emisji chcemy przeznaczyć głównie na dofinansowanie projektów „Bulwar Staromiejski”, „Ogrody Jordanowskie II”, „Księcia Witolda”, „Piękna 58″, „Legnicka”. Łączna wartość tych inwestycji to niespełna 300 mln zł. Dofinansujemy również spółkę zależną KPB, generalnego wykonawcę wchodzącego w skład grupy kapitałowej, który w tej chwili ma podpisanych 8 umów o generalne wykonawstwo na łączną kwotę 177,5 mln zł. Środki pozyskane z emisji dofinansują projekty już realizowane, w zaawansowanej fazie, co minimalizuje ryzyko inwestycji – wyjaśnia Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.
i2 Development powstała w 2012 r. W ciągu 3 lat spółka osiągnęła pozycję lidera na rynku wrocławskim w segmencie lokali o podwyższonym standardzie. Realizuje również większość inwestycji w ścisłym centrum Wrocławia. Średnio 75 proc. oferty spółki stanowią mieszkania, pozostała część to biura i lokale użytkowe. W 2015 r. spółka sprzedała 420 lokali.
Posiadamy ponad 20 inwestycji w realizacji i przygotowaniu. Nasz bank ziemi pozwala na realizację w latach 2016-2018 ponad 1600 mieszkań oraz około 30 tys. mkw powierzchni komercyjnej – podkreśla Marcin Misztal.
Spółka posiada niemal 200 mln kapitałów własnych, zatrudnia 80 osób, a kolejnych 600 pracuje przy realizowanych inwestycjach.
Co ważne jesteśmy „samowystarczalni”. Rozumiem przez to, że w ramach grupy działa deweloper, generalny wykonawca i biuro architektoniczne. To znacznie redukuje koszty i przyspiesza proces inwestycyjny, a co za tym idzie podnosi marżę na sprzedaży – zaznacza wiceprezes.
Obecnie sztandarową inwestycją spółki jest „Bulwar Staromiejski” położony w centrum Wrocławia. Na działce mieszczą się budynki po dawnym szpitalu. Kompleks zakłada stworzenie zespołu 14 projektów deweloperskich o przeznaczeniu mieszkalno-biurowym wraz z usługami, kompleksowym zagospodarowaniem terenu oraz podziemnymi miejscami postojowymi. Inwestycja pochłonie 120 mln zł. Będzie składała się z około 20 tys. mkw powierzchni mieszkalnej i prawie 9 tys. mkw powierzchni usługowo-biurowej.