Hipermarket Auchan w Galerii Sudeckiej

1249
Galeria Sudecka1

Galeria Sudecka1

W realizowanej przez Echo Investment Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze, otwarty zostanie hipermarket sieci Auchan.

Sieć Auchan w Polsce cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Jak wynika z badania „Konsument w hipermarkecie” przeprowadzonego w 2013 roku przez firmę badawczą ARC Rynek i Opinia, konsumenci doceniają Auchan przede wszystkim za niskie ceny. Francuska sieć została także najwyżej oceniona pod względem wyboru produktów i dostępności artykułów specjalnych. Auchan zajął też pierwsze miejsce pod względem obsługi klienta i jakości produktów.
Również w rankingu „Polityki”, który powstał na podstawie badań tajemniczych klientów z instytutu SMG/KRC, sieć Auchan zajęła pierwsze miejsce, głównie za sprawą niskich cen.
Od momentu założenia w 1961 roku we Francji, Auchan działa i rozwija się w 12 krajach na świecie. Hipermarkety Auchan znajdują się we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, na Węgrzech, w Rosji, w Luksemburgu, Chinach, na Tajwanie oraz na Ukrainie i w Rumunii. Auchan jest grupą niezależną, nie notowaną na giełdzie. Grupa w Polsce obecnie posiada 29 hipermarketów.
Budowa Galerii Sudeckiej przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą stanu surowego jest Eiffage Polska Budownictwo SA. Obecnie trwa budowa stanu surowego zamkniętego, którego zakończenie planowane jest w maju br. Otwarcie Galerii Sudeckiej odbędzie się w II połowie 2014 roku.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w miejscu działającego od ponad 13 lat CH Echo. To pierwsze w regionie Jeleniej Góry nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. W programie centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową. Wskaźnik wynajmy wynosi 70 proc.
W projekcie Galerii Sudeckiej inwestor przewidział 45.000 mkw. powierzchni handlowej. Najpierw powstanie galeria sklepów, butików i punktów usługowych oraz pierwsze w mieście 7-salowe kino Helios. Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie budowa retail parku, w ramach którego powstanie między innymi wielkopowierzchniowy sklep DIY.
Do dyspozycji klientów zostanie oddanych ponad 1.800 miejsc parkingowych. Wśród najemców Galerii Sudeckiej znajdą się m.in. sklepy z Grupy LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp Town, Sinsay) dla których przeznaczono powierzchnię 3.500 kwadratowych, a także RTV Euro AGD, GoSport, Smyk , Empik, North Fish.