Grupa Marsh & McLennan pierwszym najemcą biurowca Nimbus w Warszawie

1102
Nimbus

Nimbus

Grupa Marsh & McLennan Companies wynajęła powierzchnię biurową w nowym budynku Nimbus w Warszawie, którego właścicielem i deweloperem jest austriacka firma IMMOFINANZ Group. Przeprowadzkę zaplanowano na styczeń 2015.

Marsh & McLennan podpisała umowę na wynajem blisko 5.800 mkw. powierzchni biurowej. Firma CBRE pomagała najemcy w zakresie doradztwa budowlanego oraz w procesie negocjacji umowy najmu.
Grupa Marsh & McLennan Companies jest wiodącym światowym doradcą oraz dostawcą usług w zakresie zarządzania ryzykiem, zarządzania kapitałem ludzkim oraz strategii usług finansowych. Zrzeszeni w grupie Marsh & McLennan profesjonaliści pracujący w wiodących na rynku firmach w ponad 100 państwach, pomagają klientom w zakresie rozpoznania, strategii oraz reakcji na sytuacje kryzysowe w biznesie. W ramach struktury polskiej warto wymienić cztery firmy: Marsh i Guy Carpenter w sektorze zarządzania ryzykiem oraz ubezpieczeniami oraz Marsh i Oliver Wyman Group w ramach doradztwa w zakresie strategii usług finansowych. Wszystkie cztery firmy będą miały swoją siedzibę w biurowcu Nimbus.
Dominika Kozakiewicz, dyrektor zarządzający Marsh, powiedziała:
Zespół Marsh & McLennan Companies reprezentowany przez firmy Marsh, Mercer, Oliver Wyman oraz Guy Carpenter dynamicznie rozwija swoją działalność na polskim rynku. Jestem bardzo szczęśliwa obserwując ten kolejny krok w historii firmy. Budynek Nimbus spełnia najwyższe standardy architektoniczne, jest przyjazny środowisku, i co istotne – będzie to pierwsze biuro zaprojektowane specjalnie z myślą o naszym zespole w Polsce. Ta przestrzeń zagwarantuje nam wysokiej jakości środowisko pracy. Będziemy mieć do dyspozycji ergonomiczne, eleganckie sale konferencyjne, które w przyszłości pozwolą na dalszą rozbudowę naszej nowoczesnej firmy. Zespół w Polsce będzie liczył wkrótce ponad 600 osób.
Łukasz Kałędkiewicz, starszy dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych CBRE, dodał:
O wyborze budynku Nimbus zadecydowało kilka czynników – przede wszystkim dogodna lokalizacja, dobrze zaprojektowana, wydajna przestrzeń biurowa oraz rozwiązania przyjazne środowisku. Jesteśmy niezwykle dumni, że to właśnie nam grupa Marsh & McLennan Companies powierzyła odpowiedzialność za przeprowadzenie negocjacji.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc powitać firmę Marsh & McLennan Companies jako najemcę w budynku Nimbus. Współpraca pomiędzy naszymi firmami sięga roku 2008, a obecna umowa najmu jest efektem silnych i długich relacji biznesowych. Jesteśmy przekonani, że nasz projekt spełni wysokie oczekiwania firmy Marsh & McLennan Companies, a także wszystkich innych najemców – powiedziała Magdalena Kowalewska, dyrektor w Dziale Zarządzania Aktywami i Logistyki, IMMOFINANZ Group Polska. Budynek Nimbus jest pierwszą inwestycją biurową tej firmy w Polsce.
Nimbus to charakterystyczny budynek biurowy klasy A, znajdujący się w Warszawie w Alejach Jerozolimskich 98, w bezpośrednim sąsiedztwie placu Zawiszy. Założenie architektoniczne zakładało stworzenie nowoczesnej, wyrafinowanej i przestronnej bryły. Budynek oferuje ponad 19.000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Duże, zalane światłem słonecznym pomieszczenia połączone z zielonymi tarasami i balkonami stworzą przyjemne środowisko pracy.
Budynek jest korzystnie położony – znajduje się na Ochocie, na granicy ze ścisłym centrum Warszawy. Przyszli najemcy skorzystają z bliskości Dworca Centralnego i Dworca Zachodniego oraz z możliwości, jakie oferuje dobrze rozwinięta w tej okolicy sieć komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy i pociągi).
Budynek Nimbus otrzymał certyfikat LEED. Mając na uwadze bezpieczeństwo najemców biurowiec wyposażono w najnowocześniejsze systemy alarmowe. Budynek jest przyjazny środowisku i oferuje różne specjalne funkcje m.in. otwierane okna, dźwiękochłonną elewację oraz rozległe przeszklenia w celu zapewnienia jak największego dostępu światła dziennego. Do budowy biurowca Nimbus wykorzystano najwyższej jakości, przyjazne środowisku materiały, zastosowano również rozwiązania energooszczędne.
Zachodnie skrzydło budynku pnie się na wysokość 13 pięter, zaś wschodnie ma 14 kondygnacji. Wysokość każdego piętra wynosi 3,10 m i może być dowolnie adaptowana wedle potrzeb najemcy. W podziemiu znajduje się trzykondygnacyjny parking na 200 samochodów.