Gotowa konstrukcja na VI etapie osiedla Hubertus

1127
HUBERTUS BUD6

HUBERTUS BUD6

Zakończyły się prace konstrukcyjne na VI etapie realizowanego przez ECO-Classic na warszawskim Służewcu osiedla Hubertus. Zamknięcie stanu surowego planowane jest na III kwartał 2015, a zakończenie wszystkich prac budowlanych i oddanie do użytkowania całego etapu inwestycji na II kwartał 2016.

Na ostatni etap składają się budynki 4- i 6-piętowy budynek liczący 145 lokali z zielonymi dachami oraz kameralny, trzypiętrowy budynek z 11 apartamentami i około 700-metrowym terenem o charakterze ogrodowo-parkowym.

Sztuka łączenia

W III kwartale br. zostanie zamknięty stan surowy VI etapu osiedla Hubertus, największej warszawskiej inwestycji ECO-Classic. Wykonana została już konstrukcja oraz dachy obu budynków. Obecnie powstają elewacje. Budynki będą spójną kontynuacją stylu wcześniejszych etapów.
Osiedle nabiera już ostatecznego kształtu i doskonale widać wszystkie jego walory. Funkcjonalna architektura, powstała w oparciu o zasadę „różnorodność w jednorodności”, harmonijnie komponuje się z otoczeniem i bogatą roślinnością. Zachowanie dużej ilości wolnych przestrzeni pomiędzy budynkami oraz staranne zagospodarowanie terenów zielonych pozwoli mieszkańcom nie tylko cieszyć się prywatnością, ale także aktywnie korzystać z uroków życia na jednym z najbardziej zielonych osiedli w Warszawie.
Szósty etap od wcześniejszych części osiedla różni się tym, że tworzą go dwa niezależne od siebie budynki. Większa bryła (budynek nr 5) tworzy zróżnicowany pod względem ilości kondygnacji kwartał mieszkalny zlokalizowany wzdłuż ulicy Obrzeżnej, mniejszy, kameralny budynek (A) znajduje w głębi działki i zamyka inwestycję od północy. W sumie w VI etapie powstanie 156 mieszkań: 145 lokali o zróżnicowanych powierzchniach od kawalerek liczących od 27 mkw., po 5-pokojowe, blisko 180-metrowe przygotowanych będzie w budynku nr 5 i 11, w większości ponadstumetrowych, w budynku 5A. Nowością w ostatnim etapie są również dwupoziomowe apartamenty o powierzchniach ponad 170 m kw. z własnym wejściem, 60-metrowymi ogródkami i tarasami.
Wszystkie mieszkania VI etapu wyposażone są w balkony (ewentualnie loggie) lub w przypadku mieszkań parterowych – ogródki. Dobre doświetlenie światłem dziennym przestrzeni mieszkalnych o ponadstandardowej wysokości (ok. 2,80 m) zapewnią okna typu porte fenetre.
Ceny mieszkań w VI etapie wynoszą od 7800 zł do 9500 zł/m kw.
Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się lokale trzy- i czteropokojowe, odpowiednio o metrażach 70-80 mkw. oraz około 100 mkw. Są to mieszkania przygotowane z myślą o osobach poszukujących komfortu i przestrzeni, głównie rodzinach z dziećmi.
Autorem koncepcji całego osiedla i projektu większego budynku w ostatnim etapie osiedla Hubertus jest pracownia BAU, zaś kameralny budynek zaprojektowała pracownia ECO-Classic Architekci. Prace konstrukcyjne deweloper powierzył firmie Modzelewski i Rodek.

Projekt: zieleń

Wyróżnikiem VI etapu jest też układ terenów zielonych. Na budynku nr 5 zaprojektowane zostały ekstensywne zielone dachy, a za budynkiem 5A – około 700 mkw. przestrzeni o charakterze ogrodowo-parkowym z altankami, siedziskami i efektownym oświetleniem.
Przestrzeń całego osiedla konsekwentnie kształtowana jest w oparciu o koncepcję woonerf. Tak powstało miejsce o wysokim poziomie bezpieczeństwa i estetyki, w którym można przyjemnie spędzać czas. Osiedle pozbawione jest barier architektonicznych i wolne od ruchu samochodowego, który niemal w całości został poprowadzony pod ziemią. Strefy rekreacji i place zabaw otoczone są bogatą, dojrzałą roślinnością.
Żadna sąsiednia inwestycja nie oferuje tak dużego, wspólnego, zamkniętego terenu, zapewniającego bezpieczną zabawę dzieciom, a dorosłym odpoczynek w uporządkowanej, zielonej przestrzeni – mówi Zuzanna Kordzi z ECO-Classic.

Pierwsze osiedle Służewca mieszkaniowego

Osiedle Hubertus jest największą warszawską inwestycją ECO-Classic. Zaprojektowane na kształt miasteczka z własnym, czytelnym układem alejek i biegnącą wzdłuż osiedla główną promenadą, z dużą ilością zieleni i kwartałową zabudową, harmonijnie dopasowuje się skalą do otoczenia i architektury sąsiadujących po przeciwnej stronie ulicy, tradycyjnych mokotowskich kwartałów.
Na charakter i kształt inwestycji wpływ miało wiele czynników, najważniejszym jednak była lokalizacja. Inwestycja powstała w szczególnym miejscu – na terenach dawniej przestrzennie zdegradowanych przez przemysł. Wizją dewelopera było przywrócenie ich miastu poprzez nadanie im miastotwórczych funkcji oraz specyficzne, „miejskie” ukształtowanie zabudowy, z pierzejami wzdłuż ulic. Dzięki realizacji takich inwestycji jak osiedle Hubertus, które w 2006 roku zapoczątkowało przemianę oblicza Służewca, dziś ta część dzielnicy nazywana jest „mieszkaniową” oraz stanowi jeden z modniejszych i najszybciej rozwijających się pod względem infrastruktury mieszkaniowej fragmentów Mokotowa.
W sumie na liczącym ponad 4,5 ha terenie firma ECO-Classic wybudowała blisko 1200 mieszkań.
Partnerem finansującym inwestycję i prowadzącym dla niej rachunek zastrzeżony jest Getin Noble Bank S.A.